Biuletyn AGH
Magazyn Informacyjny Akademii Górniczo-Hutniczej
27 wrzesień 2020
Strona GłównaBiuletyn AGHArchiwumKontakt
Wyróżnienia dla pracowników AGH

Nagroda dla pracy z zakresu innowacyjnych rozwiązań internetowych

Mgr inż. Konrad Malawski zajął I miejsce w konkursie na najlepsze prace dyplomowe z zakresu innowacyjnych rozwiązań internetowych, który został zorganizowany przez firmę e-point SA.

Jury konkursu nagrodziło pracę magisterską pt. „Przetwarzanie i analiza danych multimedialnych w środowisku rozproszonym”, która poświęcona jest tematyce różnorodnych technik pozwalających skutecznie przeszukiwać i analizować multimedia. Absolwent AGH otrzymał nagrodę w wysokości 7000 zł. W tegorocznej edycji konkursu uczestnicy przedstawili prace z zakresu Big Data, dotyczące efektywnego przetwarzania dużej ilości danych.


Dr Agata Jurkowska wyróżniona
w programie „Mentoring”

Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej wyłoniła laureatów programu „Mentoring”. Wśród nich znalazła się dr Agata Jurkowska z Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH.

Do programu „Mentoring” zgłosiło się 16 uczonych, zaś 13 z nich zostało zaproszonych na rozmowy z panelem recenzenckim. Biorąc pod uwagę rekomendacje panelu, Zarząd Fundacji wyłonił 9 uczestników programu. Program „Mentoring” pozwala młodym naukowcom pracującym w Polsce na nawiązanie kontaktów i współpracy mentoringowej z doświadczonymi uczonymi o uznanym dorobku naukowym. Program jest realizowany w ramach projektu Skills, który umożliwia doskonalenie kwalifikacji w zarządzaniu projektami i zespołami badawczymi, rozwój umiejętności z zakresu komunikacji naukowej i kształtowanie postaw proinnowacyjnych. (red)