Sem. letni 2017/18: Metody projektowania w technikach sieciowych

Elektronika i Telekomunikacja, specjalność Sieci i usługi, 1. semestr studiów magisterskich

Przedmiot jest prowadzony przez:

Konwersatoria: piątki, 16.15-17.45 (sala 127/D-5)

Szablon slajdów do prezentacji na konwersatoria w LaTeXu.

Program konwersatoriów:

  1. Wstęp do przedmiotu, algorytm PageRank (2018-03-02) – prowadzi Krzysztof Pomorski:
  2. Algortym PageRank (cd.) oraz wstęp do modelowania rzeczywistych sieci z użyciem teorii grafów (2018-03-09) – prowadzi Piotr Chołda:
  3. Modele sieci losowych (cd.) (2018-03-16) – prowadzi Piotr Chołda.
  4. Problem komiwojażera (2018-03-23) – prowadzą Sebastian Gawlik, Dorota Święch, Michał Wnękowicz.
  5. Systemy rekomendacji treści (2018-04-06) – prowadzą Gabriela Goździewicz, Kamil Sokołowski.
  6. Sprzedaż przestrzeni reklamowej a teoria gier (2018-04-13) – prowadzą Paulina Poprawa, Paweł Donath, Łukasz Jop.
  7. Strategie rozprzestrzeniania (2018-04-20) – prowadzą Anna Jonakowska, Wojciech Kasprzyk, Konrad Gujda.
  8. Konstrukcja oferty abonamentowej a maksymalizacja użyteczności (2018-04-27) – prowadzą Kamil Dobrzyński, Mateusz Gonet.
  9. Sztuczna inteligencja w zarządzaniu sieciami telekomunikacyjnymi i usługami teleinformatycznymi (2018-05-18) – prowadzą Kamil Łęczycki, Michał Jędrzejkiewicz, Sebastian Zarębski.
  10. Wykrywanie wielkości zapotrzebowań w Internecie (2018-05-25) – prowadzą Arkadiusz Tatar, Kamil Grela, Dawid Chłosta.
  11. Blockchain jako rozproszona baza danych sieciowych (2018-06-08) – prowadzą Mateusz Mazurkiewicz, Jan Wresiło, Piotr Wanat.
  12. Wskaźniki jakości związane z bezpieczeństwem (2018-06-15) – prowadzą Leszek Kupczyk, Daniel Karcz.
  13. Termin zapasowy (Klasyfikacja metod sztucznej inteligencji) (2018-06-22) – prowadzi Piotr Chołda:
    • konspekt zajęć.

Zajęcia projektowe:

  • Obowiązkowe spotkania projektowe:
    • I: do 23 marca – wybór tematu.
    • II: do 6 kwietnia – wybór sposobu opracowania projektu.
    • III: do 11 maja – pierwsza prezentacja wyników.
    • IV: do 9 czerwca – zamknięcie części wykonawczej.
  • Prezentacje projektów: (TBA).

Ćwiczenia:

  • Terminy zajęć (sala 330/D-13): piątki, 17.50-20.00.
  • Program zajęć:
    1. Problem komiwojażera (2018-04-06):
      • na test wejściówkowy obowiązują zagadnienia z problemu komiwojażera, algorytmu PageRank oraz modelowania sieci z użyciem grafów (losowych).
    2. Systemy rekomendacji treści (2018-04-20):
      • na test wejściówkowy obowiązują zagadnienia z systemów rekomendacji treści oraz podstaw teorii gier.
    3. Temat 3 (2018-05-18).
    4. Temat 4 (2018-06-08).
    5. Temat 5 (2018-06-22).

    Egzamin (ustny):

    • 1-szy termin (próbny): (TBA).
    • 1-szy termin (właściwy): (TBA).
    • 2-gi termin: (TBA).
    • 3-ci termin: (TBA).

    Kalendarz Piotra Chołdy: