Zastosowanie bezzałogowych statków latających (BSL) w geodezji

Przedmiot fakultatywny realizowany na VII semestrze studiów I stopnia, na kierunku Geodezji i Kartografia, w ramach którego realizowanych jest:

• 15 godzin wykładów,
  • 30 godzin ćwiczeń projektowych.

W ramach zajęć studenci zapoznają się z możliwościami zastosowania bezzałogowych statków latających w geodezji, uwarunkowaniami prawnymi wykorzystania tych urządzeń w polskiej przestrzeni powietrznej, zasadami wykonywania lotów oraz podstawowymi metodami opracowywania typowych produktów pozyskanych z pokładu BSL.

Szczegółowe informacje na temat programu przedmiotu można znaleźć na stronie Syllabus AGH. Dla przedmiotu prowadzony jest również kurs na platformie e-learningowej AGH – UPEL, który jest udostępniony uczestnikom kursu.

Przedmiot powstał w roku akademickim 2015/2016 i cieszy się coraz większą popularnością 🙂