"PAUeczka Akademicka" - Akademia Młodych

 

 

Grupa Naukowa Prof Futuro zaprasza na spotkanie PAUeczki Akademickiej (Akademia Młodych), podczas którego członek grupy PF mgr inż. Jacek Pietrzyk przestawi referat o tematyce: Edukacja ekologiczna - wyzwanie dla współczesności. 

 

Krótki opis referatu:
Coraz częściej, wybierając miejsce do osiedlenia się lub wypoczynku, zwracamy uwagę na stan środowiska. Świadomość społeczeństwa jest w tym zakresie pobudzana przez liczne kampanie, mające na celu budowanie atmosfery poczucia wspólnej odpowiedzialności za otaczające nas środowisko.
Edukacja ekologiczna jest elementem wielu strategicznych dokumentów, od Polityki Ekologicznej Państwa poczynając, poprzez Programy Ochrony Środowiska, do statutów organizacji pozarządowych i celów działalności szkolnych kół zainteresowań.
W referacie przedstawione zostaną wnioski autora z przeprowadzanych kampanii edukacyjnych, zarówno z perspektywy uczestnika jak i organizatora.

 

W programie spotkania także:
Referat Pani Justyny Dyrdy z Wydziału Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowo-Technicznej, Germanistyki, Uniwersytetu Pedagogicznego, pt.
Czas najwyższy, by wyjść z siebie.

 

 

Informacje o wydarzeniu dostępne również na stronie PAU

 
  pauczeka akademikcka   

 

 

Miejsce: 

Duża Aula
Gmach Polskiej Akademii Nauk
ul. Sławkowska 17

 

 

Czas:
23.04.2014, godz. 18:00