Paweł Hyla - Strona domowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Email Drukuj PDF

Serdecznie witam na mojej stronie!

 

Jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym Katedry Systemów Wytwarzania, Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. W MENU WITRYNY można odszukać aktualne terminy konsultacji, skontaktować się ze mną za pośrednictwem formularza kontaktowego oraz uzyskać dostęp (po wcześniejszej rejestracji i potwierdzeniu adresu e-mail) do osobistego repozytorium umożliwiającego upload sprawozdania lub projektu.

W menu DYDAKTYKA można znaleźć wykaz prowadzonych przeze mnie przedmiotów wraz z materiałami dydaktycznymi w postaci instrukcji i innych plików niezbędnych do realizacji ćwiczeń i laboratoriów. Część plików jest zabezpieczona hasłem podawanym na początku zajęć. W tym dziale zazwyczaj zamieszczałem listy studentów wraz z wykazami ocen uzyskanych z kolokwiów, zaliczeń, projektów oraz innych form sprawdzania wiadomości. Ze względu na to że tą samą funkcjonalność obecnie oferuje strona wirtualnej uczelni AGH, zrezygnowałem z umieszczania ocen w tym miejscu.

W badaniach naukowych (menu BADANIA NAUKOWE) zajmuję się szeroko rozumianymi zagadnieniami związanymi z transportem technologicznym, urządzeniami transportu bliskiego oraz ich automatyzacją wraz z połączeniem z metodami nadzorowania wizyjnego, cyfrowej analizy obrazu, zdalnym nadzorowaniem, monitoringiem oraz diagnostyką. Szczególne zainteresowania wiążę z pozyskiwaniem cyfrowej mapy otoczenia zautomatyzowanych środków transportowych przy zastosowaniu stereo wizji. Ponadto zajmuję się projektowaniem maszyn i urządzeń przy użyciu inżynierskiego oprogramowania komputerowego typu CAD/CAM. W wolnych chwilach zajmuję się zagadnieniami związanymi z informatyką, a dokładniej ujmując sieciami komputerowymi oraz tworzeniem i administracją stronami www (menu WEBMASTERING) oraz telekomunikacją w rozumieniu wszelakich systemów nawigacji satelitarnej typu GPS, GLONASS, EGNOS oraz (budowany :)) Galileo. Moją pasją są wyścigi Formuły 1. W wolnym czasie zajmuję się modelarstwem (głównie w skali 1:72), amatorską fotografią cyfrową (zwykle podczas pieszych wędrówek po polskich górach) oraz wędkarstwem jeśli tylko znajdę na nie czas.

W pracy można mnie znaleźć w budynku B4 (przedstawionym na zdjęciu obok) w pokoju 304 na trzecim pietrze. W godzinach konsultacji zawsze staram się przebywać w swoim pokoju i mieć zarezerwowany dla studentów wolny czas. W innych terminach może być trudno mnie zastać i nie obiecuję, że będę miał akurat chwilę czasu, gdyż albo prowadzę zajęcia dydaktyczne, albo pracuję w naszym zespołowym laboratorium. W pilnych przypadkach można się umówić poprzez formularz kontaktowy na inny dogodny dla studenta termin.