KONTAKT




Akademia Górniczo-Hutnicza
im. St. Staszica w Krakowie
Wydział Górnictwa i Geoinżynierii
Katedra Geomechaniki, Budownictwa i Geotechniki

Al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków

tel.:  12 617 41 13, 
       12 617 47 68,
       12 617 47 67
       604 967 320

fax.: 12 617 20 59

e-mail: budownictwo@agh.edu.pl







ORGANIZATORZY





AGH



PK



Fundacja

IPB

 



Wycieczki


W dniu 27.06.2014 r. (piątek) w godzinach 8.30-13.30 planowane są wycieczki, do wyboru jedna przez każdego uczestnika konferencji.
Zapisy na wycieczki przyjmowane są do dnia 21.06.2014 r. na adres aradziej@agh.edu.pl 



Kopalnia Soli w Wieliczce

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce, do wyboru jedna z dwóch tras (organizatorzy zapewniają transport na miejsce zwiedzania i z powrotem):

1. Trasa turystyczna

Na szlaku zwiedza się wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. Zwiedzanie wraz z Muzeum Żup Krakowskich trwa około 3 godzin.

2. Trasa górnicza

Trasa górnicza to niezapomniana przygoda, fascynujące spotkanie z górniczymi tradycjami i obrzędami oraz pomysł na aktywne spędzenie czasu. Przygoda rozpoczyna się od zjazdu najstarszym istniejącym w Wieliczce szybem górniczym – szybem Regis. Nad wyprawą czuwa doświadczony przewodnik zwany przodowym. Wyruszający pod ziemię turyści otrzymują ekwipunek godny górników - roboczy strój, kask, lampa. Na Trasie górniczej przydadzą się również wygodne buty oraz cieplejsza odzież. Zwiedzanie trwa około 3 godzin. Liczba miejsc na trasę górniczą jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Temperatura w kopalni wynosi około 14º-16º C.

 

Zwiedzanie krakowskiego Kazimierza

Kazimierz był niegdyś osobnym miastem założonym w XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego. Historia związała miasto, a obecnie dzielnicę Krakowa z obecnością ludności żydowskiej, która aż do II wojny światowej żyła tu, pielęgnując swoją barwną kulturę i religię. Zwiedzając Kazimierz przyjrzymy się bliżej kulturze i zwyczajom krakowskich Żydów, zwiedzimy jedną z synagog i zajrzymy na najstarszy w Polsce żydowski cmentarz, czyli kirkut. A jeśli starczy czasu przejdziemy również do chrześcijańskiej części Kazimierza, pełnego pięknych gotyckich kościołów. Dziś Kazimierz jest jednym z najmodniejszych miejsc w Krakowie, gdzie pełno galerii artystycznych oraz klimatycznych barów, knajpek, świetnych restauracji i kawiarni.




Podziemia Rynku Głównego w Krakowie
W piątek (27.06.2014 r.) po kolacji o godzinie 20.00 planowane jest zwiedzanie Podziemi Rynku Głównego w Krakowie przez wszystkich uczestników konferencji.