IMG_20221101_194116

AGH nagrodzona z okazji 35-lecia programu Erasmus+

Niezwykle miło mi poinformować, iż AGH otrzymała nagrodę specjalną z okazji 35-lecia programu Erasmus+. Pamiątkowa statuetka została mi, jako Rektorowi AGH, wręczona podczas V Kongresu Edukacji.

Akademia była jedną z pierwszych uczelni z Polsce, która zaczęła przyjmować więcej studentów niż wynosiła liczba wymian (wyjazdów studenckich) wynikająca z umów. To wszystko dzięki konsekwentnie prowadzonej polityce władz uczelni, jak również wdrażanych założeń umiędzynarodowienia. Grono ekspertów, które ufundowało nagrodę, doceniło także fakt, iż AGH chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z uczelniami w krajach partnerskich w ramach realizacji projektów typu Capacity Building in Higher Education. Nie bez znaczenia jest aktywne członkostwo Akademii w konsorcjum UNIVERSEH, czyli sojuszu Uniwersytetów Europejskich, flagowej inicjatywie Komisji Europejskiej.

Nagrodę odebrałem z rąk dr. hab. Pawła Poszytka, dyrektora generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, dyrektora Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Źródło: Archiwum AGH