Bez tytułu

Godziny rektorskie – audycja w Radiu Kraków

Jacek Bańka, Radio Kraków: Jak pandemia Covid-19 zmieni oczekiwania rynku pracy związane z umiejętnościami, z kwalifikacjami absolwentów kończących uczelnie? Jaka rola będzie kompetencji miękkich i społecznych na nowym rynku pracy?

Jerzy Lis: (…) Zmienia się rola inżyniera. Kompetencje miękkie staja się coraz bardziej ważne w kreowaniu nowej rzeczywistości. Inżynier staje się artystą, humanistą, coraz bardziej osobą, która tylko steruje pewnymi systemami, a sam potrafi być na tyle twórczy, że te systemy rozwija do przodu.

Jakich kompetencji i umiejętności będzie oczekiwał od absolwentów polskich uczelni rynek pracy po COVID’19? Dlaczego w czasie pandemii rośnie nieufność wobec nauki i skąd biorą się przeciwnicy szczepień? Na te i inne pytania odpowiadałem wraz z rektorami Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Rolniczego, Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Akademii Sztuk Pięknych w pierwszym programie z cyklu „Godziny rektorskie” w Radiu Kraków. Zapraszam do przesłuchania audycji.

Godziny rektorskie