csm_Spotkanie_Rady_IATI_0d431e6f4e

Posiedzenie Rady Naukowo-Przemysłowej IATI

Moi Drodzy,
Za nami zdalne posiedzenie Rady Naukowo-Przemysłowej Instytutu Autostrada Technologii i Innowacji (IATI). Głównym tematem spotkania był Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji (FST) w zakresie współpracy nauki oraz biznesu.
Gościem specjalnym posiedzenia Rady był prof. Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, który przedstawił perspektywę Unii Europejskiej w temacie wiodącym spotkania. Omówił wyzwania dotyczące m.in. działań badawczo-rozwojowych.
Prezentacje wygłosili także przedstawiciele urzędów marszałkowskich województw dolnośląskiego – Wicemarszałek Grzegorz Macko oraz małopolskiego – Anna Mlost.

Jan Frankowski z Instytutu Badań Strukturalnych przedstawił wyniki raportu dotyczącego sytuacji społeczno-ekonomicznej regionów, które są najbardziej narażone na negatywne transformacji mającej na celu dostosowanie Polski do wymogów nowoczesnej i proekologicznej gospodarki.

W kadencji 2020/2021 przewodniczącym Rady Naukowo-Przemysłowej IATI jest prof. Arkadiusz Wójs, Rektor Politechniki Wrocławskiej, a ja pełnię funkcję zastępcy przewodniczącego Rady.

Instytut Autostrada Technologii i Innowacji (IATI) to wirtualny instytut stworzony z myślą o zintegrowaniu prac naukowo-badawczych przez trzy środowiska: uczelnie, niezależne instytuty badawcze i przedsiębiorstwa. Celem IATI jest prowadzenie prac badawczo-rozwojowych ukierunkowanych na opracowywanie innowacyjnych technologii i rozwiązań wspierających rozwój nowoczesnej gospodarki w różnych jej dziedzinach.
Obecnie grono partnerów IATI tworzy 50 instytucji, w tym: 24 uczelnie, 8 instytutów badawczych i 18 przedsiębiorstw. Liderami konsorcjum są Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Wrocławska.

Źródło: https://www.agh.edu.pl/aktualnosci/info/article/posiedzenie-rady-naukowo-przemyslowej-iati-1/