Main »

Home Page

pl en

Witam serdecznie na mojej stronie!

Nazywam się Mirosław Socha, pracuję w Katedrze Metrologii i Elektroniki AGH na stanowisku adiunkta. Zajmuję się głównie badaniami związanymi z wizualizacją, estymacją ruchu i akceleracją obliczeń oraz dydaktyką w zakresie pomiarów wielkości nieelektrycznych, programowania, przetwarzania i wizualizacji danych.

dr inż. Mirosław Socha
Katedra Metrologii i Elektroniki AGH
al. Mickiewicza 30
30-059 Kraków
paw. B1, pok. 206
tel. 12-6172828

info

Informacje dla studentów

W dziale dydaktyka można znaleźć informacje o prowadzonych przeze mnie zajęciach oraz godzinach konsultacji.

Wszelkie szczegółowe informacje o konkretnych przedmiotach, instrukcje, sposób organizacji i rozliczania zajęć znajdują się z dziale Materiały do pobrania.

Zapraszam również do działu Programowanie, w którym można znaleźć - mam nadzieję - ciekawe informacje związane z wizualizacją i przetwarzaniem danych.

Współpraca

Osoby ambitne, pragnące poszerzyć swoje wiadomości i doświadczenia robiąc coś praktycznego i potrzebnego, serdecznie zachęcam do współpracy!

Obecnie zajmuję się następującymi tematami:

  • wczytywaniem i manipulacją danymi medycznymi w standardzie DICOM na poziomie kodu C/C++
  • zarządzanie danymi DICOM w Matlabie
  • implementacją specjalizowanych widget'ów1 w Qt, które służyłyby do sterowania wizualizacją 3D
  • łączenie Qt, VTK i ITK w działające i potrzebne aplikacje :)
  • wykorzystaniem biblioteki CUDA i OpenCL w przetwarzaniu sygnałów
  • projektowanie interfejsów użytkownika w środowisku 3D wyświetlanym stereoskopowo (na sprzęcie "prawdziwie" trójwymiarowym)
  • badania nad stereoskopową wizualizacją danych 3D - zarówno akwizycją jak również nad generowaniem i sterowaniem... okazuje się, że to nie jest takie proste
  • wizualizacja danych "niemedycznych" (nie tylko CT, MRI, USG... )
  • połączenie MatLab'a z VTK i CUDA

Do rozpoczęcia zabawy przydała by się podstawowa znajomość programowania w języku C lub C++ oraz dobre chęci.

Do dyspozycji jest również nowoczesne laboratorium do przestrzennej wizualizacji danych oraz przetwarzania obrazów. Dostępna jest stacja graficzna z profesjonalną kartą graficzną nVidia Quadro 4800, monitor LCD 3D wraz z zestawem okularów migawkowych nVidia 3D Vision (aktywna stereowizja) oraz zestaw dwóch projektorów HD-ready wraz ze specjalnym ekranem i okularami polaryzacyjnymi do stereowizji pasywnej.

Stanowisko do przestrzennej wizualizacji danych - nasz prywatny IMAX. Jest to zestaw do tzw. stereowizji pasywnej, w skład którego wchodzą: dwa cyfrowe rzutniki z filtrami polaryzacyjnymi, srebrny ekran oraz zestaw kilkudziesięciu okularów, które umożliwiają zobaczenie przestrzennego 3D w programach oraz grach :)

Posiadamy również zestaw profesjonalnych 2 megapikselowych kamer przemysłowych firmy JAI z interfejsem GigaEnthernet oraz całym niezbędnym osprzętem. Dwie monochromatyczne, kolorową 3CCD oraz kolorową z matrycą Bayera. Do tego obiektywy, statywy oraz laserowe rzutniki wzorów, biblioteki z API do C/C++, Matlaba, LabView... Wszystko do dyspozycji studentów :) Serdecznie zapraszam!

1 elementy interfejsu użytkownika (GUI)

Strony ostatnio edytowane

Dydaktyka Programowanie: Dokumentacja do wybranych klas Qt:

Strona ta jest niestety cały czas "atrapą". Mam jednak nadzieję, że z czasem nabierze ona sensownej formy i treści.

HomePage

Dydaktyka

Materiały do pobrania

Praca naukowa

Programowanie

Projekty

Lista stron


edit

Page last modified on 09.10.2016, 23:15 - Powered by PmWiki

|