Programowanie »

Programowanie

W tym dziale chciałbym się podzielić moimi programistycznymi doświadczeniami. Mam nadzieję, że informacje te będą przydatne :)

Językami programowania jakim się posługuję to:

  • C++, głownie ze względu na obiektowy charakter używanych bibliotek (VTK i Qt)
  • C do ożywiania mikrokontrolerów
  • Matlab wraz z Toolboxami jest niezastąpiony przy szybkim testowaniu algorytmów
  • TCL i Python mogą się przydać do szybkiego sprawdzania algorytmów wykorzystujących VTK

Środowisko pracy

Używałem już Borland Buildera, w nim powstał BronchoViewer - program będący moją pracą dyplomową. Bardzo przyjemnie się w nim kodowało. Obecna wersja tworzona jest w kierunku bazodanowo-webowo-korporacyjnym, niestety utrudniającym lub wręcz uniemożliwiającym programowanie aplikacji naukowych. Najnowsza wersja nie kompiluje VTK, ponieważ nie obsługuje tampletów.

Potem testowałem MS Visual'a, jednak nie przypadł mi do gustu. Windows niestety nie jest przyjazny dla programowania aplikacji - stworzenie prawdziwie działającego programu, a nie jedynie skompilowanego algorytmu wymaga bardzo dużego doświadczenia. Visual Studio ma również swoje zalety - jest swego rodzaju standardem, przez co w sieci istnieje bardzo wiele dokumentacji i przykładów.

Obecnie używam Eclipse i Ubuntu, głownie pod namową Jarka (dzięki!). Muszę stwierdzić, że dopiero Linux dał mi komfortowe środowisko do programowania.
Szczerze polecam przesiadkę na Linuxa! Na początku będzie bardzo bolało, ale potem...

Ciekawe projekty

W tym miejscu znajdują się adresy ciekawych projektów, które wykorzystują ulubione biblioteki (VTK, ITK, Qt, Open CV, Open CL, CUDA itp.):

Lista stron

Komentarze

Proszę o konstruktywne opinie ;)

Komentarz: 
Autor: 
Przepisz code 203

HomePage

Dydaktyka

Materiały do pobrania

Praca naukowa

Programowanie

Projekty

Lista stron


edit

Page last modified on 21.02.2011, 21:55 - Powered by PmWiki

|