From Mirek Socha zapraszam!

Programowanie: Programowanie

W tym dziale chciałbym się podzielić moimi programistycznymi doświadczeniami. Mam nadzieję, że informacje te będą przydatne :)

Językami programowania jakim się posługuję to:

Środowisko pracy

Używałem już Borland Buildera, w nim powstał BronchoViewer - program będący moją pracą dyplomową. Bardzo przyjemnie się w nim kodowało. Obecna wersja tworzona jest w kierunku bazodanowo-webowo-korporacyjnym, niestety utrudniającym lub wręcz uniemożliwiającym programowanie aplikacji naukowych. Najnowsza wersja nie kompiluje VTK, ponieważ nie obsługuje tampletów.

Potem testowałem MS Visual'a, jednak nie przypadł mi do gustu. Windows niestety nie jest przyjazny dla programowania aplikacji - stworzenie prawdziwie działającego programu, a nie jedynie skompilowanego algorytmu wymaga bardzo dużego doświadczenia. Visual Studio ma również swoje zalety - jest swego rodzaju standardem, przez co w sieci istnieje bardzo wiele dokumentacji i przykładów.

Obecnie używam Eclipse i Ubuntu, głownie pod namową Jarka (dzięki!). Muszę stwierdzić, że dopiero Linux dał mi komfortowe środowisko do programowania.
Szczerze polecam przesiadkę na Linuxa! Na początku będzie bardzo bolało, ale potem...

Ciekawe projekty

W tym miejscu znajdują się adresy ciekawych projektów, które wykorzystują ulubione biblioteki (VTK, ITK, Qt, Open CV, Open CL, CUDA itp.):

Lista stron

Programowanie /
BronchoViewer
CMake
CUDA
DICOM
Doxygen
Eclipse
Git
ITK
MatLab
OpenCL
OpenCV
Qt
Ubuntu
VTK

Komentarze

Proszę o konstruktywne opinie ;)

Komentarz: 
Autor: 
Przepisz code 654

Retrieved from http://home.agh.edu.pl/~socha/pmwiki/pmwiki.php/Programowanie/Programowanie
Data ostatniej modyfikacji: 21.02.2011, 21:55