Programowanie Sterowników PLC i Paneli HMI firmy Siemens – poziom 1

Program ramowy:

• Budowa sterowników S7-1200, konfiguracja CPU, struktura programu, obszary pamięci sterownika PLC i ich adresowanie, wprowadzenie do środowiska TIA – (~2h).
  • Ćwiczenia z wykorzystania instrukcji podstawowych, zasady budowania algorytmów programów sterujących z uwzględnieniem trybów pracy maszyny, obsługa wejść i wyjść dwustanowych sterownika PLC (~7h).
  • Wykorzystanie bibliotek podstawowych i parametryzacja programów, podstawy symulacji pracy maszyny (~7h).
  • Obsługa wejść i wyjść analogowych sterownika PLC. Uruchamianie oprogramowania PLC i HMI (~6h).
  • Samodzielne wykonywanie zadań zaliczeniowych (2h).

Kurs prowadzi autor kanału tematycznego dotyczącego zagadnień związanych z automatyką przemysłową i programowaniem sterowników PLC.

Aby skutecznie zapisać się na kurs należy:

1. Wypełnić kwestionariusz osobowy i przesłać go via email na adres stanislaw.flaga [małpa] agh.edu.pl
    zwrotnie otrzymacie Państwo informację o dostępności miejsc.
    Kwestionariusz osobowy najbezpieczniej jest przesłać w formie zaszyfrowanej, a hasło do niego przesłać w innej wiadomości.
  2. Uiścić opłatę na konto i przesłać potwierdzenie przelewu na adres stanislaw.flaga [małpa] agh.edu.pl
    Dane do przelewu:
    tytułem: 720.130.5658,  imię i nazwisko – programowanie PLC i HMI.

UWAGA: zapisy w kolejności wpływu wpłat

Cena:

Osoba ze statusem studenta: 1000,- zł

Pełnoletnia osoba z wykształceniem minimum średnim, nie posiadająca statusu studenta: 1500,-zł