Tworzenie aplikacji przemysłowych opartych o nowoczesne techniki i języki programowania komputerów (programowanie obiektowo zorientowane, mechanizm wirtualny, itp.).
02.
Zastosowanie technik grafiki komputerowej do wspomagania projektowania technologii oraz do wizualizacji wskazań przyrządów kontrolnych w zakładach przemysłowych.
03.
Wykorzystanie komputerów wieloprocesorowych i sieci komputerowych do progarmowania równoległego i rozproszonego w przemyśle.
04.
Zastosowanie baz danych do gromadzenia, segregacji i przeszukiwania danych dotyczących procesów technologicznych, zarządzania produkcją oraz organizacją procesu produkcyjnego.
05.
Zatosowanie systemów ekspertowych do tworzenia baz informacji naukowej o procesach technologicznych, tworzenia wzajemnych powiązań wśród gromadzonych informacji związanych z przebiegiem procesów technologicznych oraz do wspomagania podejmowania decyzji.
06.
Zastosowanie internetowych technik multimedialnych do zapewnienia wymiany informacji i organizacji produkcji w zakładach przemysłowych.
07.
Tworzenie i stosowanie systemów kontroli jakości, systemów informacyjnych oraz przemysłowych systemów komputerowych do wspomagania produkcji przemysłowej.
08.
Tworzenie kompleksowych systemów przemysłowych symulacji komputerowej zjawisk mechanicznych, cieplnych i mikrostrukturalnych, wyposażonych w graficzny interfejs użytkownika oraz bazę wiedzy niezbędną do przewidywania przebiegu procesów technologicznych.
09.
Zastosowanie technik informatycznych do budowania systemów zapewniających zespołom projektantów technologii przemysłowych synchroniczną pracę grupową z wykorzystaniem łączności internetowej.
10.
Wspomaganie komputerowe kształcenia na odległość z wykorzystaniem technik inetrnetowych.