Termin przesyłania projektów 31.01.2017, godz 22.00
Cykl życia oprogramowania (w ujęciu tradycyjnym) składa się z kilku faz:
Celem zajęć jest zrealizowanie projektu polegającego na sporządzeniu dokumentacji obejmującej etapy: specyfikacji (analizy) wymagań i projektowania oprogramowania.
Uczestniczy zajęć powinni wykazać się znajomością języka modelowania UML oraz umiejętnością jego praktycznego zastosowania przy sporządzaniu dokumentacji projektowej.
Wtorek 12.00. W zależności od liczby osób spotkania mogą odbywać się w C1 503 lub C2 403.
Podczas realizacji projektu każda grupa jest zobowiązana co najmniej dwa razy pojawić się w terminie zajęć w celu przedstawienia postępu prac.
Dokumentacja ma zostać zrealizowana zgodnie z szablonem dokumenatcji projektu.
Zalecane punkty kontrolne:
Projekty są wykonywane w grupach. Zaleca się, aby były to grupy 3-4 osobowe (najchętniej te same, co podczas laboratorium).
Grupa powinna wybrać temat projektu z listy i zarezerwować za pomocą formularza rejestracji. Tematy projektów muszą być unikalne. Możliwe jest zaproponowanie własnego tematu po uprzedniej akceptacji przez prowadzącego. Jeżeli na liście pojawią się dwie rezerwacje tego samego projektu – późniejszy wpis zostanie usunięty.
W trakcie realizacji projektu grupy powinny konsultować poszczególne etapy. Konsultacje powinny nastąpić w trakcie:
W trakcie konsultacji należy dostarczać dokumenty wyłącznie w formie elektronicznej.
Językiem używanym w dokumentacji może być wyłącznie język UML. W rozdziale dotyczącym projektu bazy danych można użyć notacji ERD.
Do sporządzania diagramów można użyć dowolnego programu pozwalającego na sporządzanie diagramów UML.
Dokumentacja powinna być sporządzana zgodnie z podanym dalej układem (Szkielet dokumentacji). Powinna stanowić jeden plik, najchętniej w formacie PDF. Nie należy dostarczać plików źródłowych wymagających dalszego przetwarzania lub otwierania za pomocą specyficznych narzędzi.