Informacje i materiały dotyczące 2. semestru analizy i kończącego go egzaminu


UWAGi OGÓLNE:

1. W przeglądarce "FIREFOX" działa wewnętrzna przeglądarka plików pdf -czasami zniekształcająca wzory matematyczne.
W razie problemów warto pobrać dany plik pdf i dopiero we własnym katalogu lokalnym otworzyć go np. programem "Acrobat Reader",
lub zmienić ustawienia przegładarki.

2. Po zdaniu egzaminu proszę KONIECZNIE SPRAWDZAĆ DATY wpisów (i wpisane oceny) w systemie "Wirtualny Dziekanat" i w razie niezgodności
-podawać datę w mailu. Niestety, przy przepisywaniu ze względu na ogromną ilość wpisów, mogą się zdarzyć przekłamania.
Sprawdzanie poprawności wpisów jest Państwa obowiązkiem.
Panie w dziekanacie to wychwycą, ale lepiej to zrobić wcześniej -by uniknąć chodzenia tam i z powrotem.
Ocena powinna pojawić się w systemie elektronicznym najpóźniej 2 dni po dacie egzaminu ustnego. W przeciwnym przypadku proszę o kontakt mailowy.

3. Przypominam zasady egzaminowania z przedmiotu "analiza matematyczna": osoby bez zaliczenia mogą bezpośrednio przyjść na II termin,
natomiast nie na I termin egzaminu pisemnego. Jest on bowiem przeznaczony dla studentów z pozytywnym zaliczeniem.
Można ponownie przystępować do następnego egzaminu pisemnego po uzyskaniu oceny pozytywnej (w celu poprawy oceny), lecz ten fakt trzeba zgłosić
wcześniej (np. drogą mailową). W przypadku uzyskania gorszego, niż poprzednio wyniku -będzie uwzględniona średnia.
Po uzyskaniu minumum 50% punktów z części pisemnej (na ogół jest 5 zadań, każde po 10 punktów) można przystąpić do egzaminu ustnego.
Będzie w internecie umieszczona lista, na którą można się zapisywać, całość trochę potrwa, bo na osobę przypada ok. 30 minut.
Podczas egzaminu ustnego jest najpierw czas na przygotowanie odpowiedzi na wylosowane pytania- w tym czasie zdaje poprzednia osoba.

:

Przewidywany zakres materiału do części teoretycznej egzaminu z 2. semestru (modyfikowane 6.VI 2020)

Notatki z części wykładów - chwilami trochę inna kolejność, niż w tym roku (zeskanowane z zeszytu jednego ze studentów ubiegłorocznego kursu)
Uwaga: w paru miejscach było zanotowane niezbyt ściśle i umieściłem swoje uwagi precyzujące - ale są one czytelne po wejściu kursorem na "dymek" tylko pod programem "Acrobat Reader" firmy Adobe. Na razie nie potrafię tego watawić inaczej.


Z powodu dużego rozmiaru (prawi 50 MB) ten plik (notatkiAnaliza_II.pdf) strasznie długo się ściąga. Zamiast tego można pobrać go znacznie szybciej z Dropboxa klikając tutaj



Ten materiał, choć opracowany niezbyt szczegółowo -dla kursu na kierunku "Elektrotechnika", może być dla Państwa przydatny:
Zarys pierwszych wykładów- używane oznaczenia, definicje, najważniejsze twierdzenia


Na tej stronie znajduje się dość bogato ilustrowany kurs analizy opracowany dla kierunku "informatyka" na Uniwersytecie Warszawskim przez grupę matematyków z Krakowa (z UJ)

W tym podkatalogu umieściłem przykładowe tematy egzaminów pisemnych z poprzednich lat na kierunku "Matematyka" w 2. semestrze


Teksty stanowiące uzupełnienie kursu analizy dla kierunku "Matematyka" na WMS AGH.(drugi semestr) Pierwszy dotyczy przedłużania funkcji ciągłych (ze zbiorów gęstych), drugi i trzeci jest próbą oswojenia się z podstawami przestrzeni metrycznych.

O przedłużaniu funkcji jednostajnie ciągłych

Wstępne uwagi o przestrzeniach metrycznych

Parę ważnych własności funkcji ciągłych

Opracowanie na temat szeregów Fouriera ze wstępem (2 rozdziały) na temat przestrzeni Hilberta

Opracowanie na temat szeregów Fouriera - bardziej elementarne wprowadzenie (jeszcze nie dokończone)

Artykuł, w którym R.G.Bartle przedstawia modyfikację definicji całki Riemanna (zwaną całką Kurzweila - Henstocka)

Przykładowa praca (w języku angielskim) zawierająca dość szczegółowe konstrukcje paru "patologicznych" funkcji -np. funkcje ciągłe nieróżniczkowalne w żadnym punkcie)