O mnie

Ukończyłem studia magisterskie na specjalności geodezja inżynieryjno-przemysłowa w roku 2005.

Stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie geodezja i kartografia uzyskałem 6 lat później na podstawie pracy „Ocena wpływów eksploatacji górniczej na powierzchnię i obiekty budowlane na podstawie ciągłego monitoringu przemieszczeń poziomych”.

Od 2010 r. jestem zatrudniony na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie w Katedrze Geodezji Inżynieryjnej i Budownictwa, najpierw na stanowisku asystenta, a od 2011 r. – adiunkta.

W październiku 2016 r. zostałem kierownikiem studiów podyplomowych „Zastosowania bezzałogowych statków latających (BSL) w rozwiązywaniu zagadnień inżynierskich”.

Od lipca 2017 r. pracuje w Centrum Transferu Technologii AGH jako broker innowacji.

Obok głównego kierunku badań nad wykorzystaniem BSL na terenach o znacznej różnorodności morfologicznej terenu zajmuje się również zagadnieniami dotyczącymi zastosowania nowoczesnych technik pomiarowych w prowadzeniu prac geodezyjnych.

W latach 2014 – 2017 uczestniczyłem w prowadzeniu prac dokumentacyjnych podczas badań archeologicznych na Cyprze oraz od roku 2018 w Jordanii.

Od wielu lat prowadzę prace badawcze na terenach górskich (Tatry, Beskidy). Prace te związane są głównie z geodezyjną dokumentacją zmian zachodzących pod wpływem różnych czynników, głównie antropopresji.

W lutym 2020 decyzją Rady Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport działającej na AGH został nadany mi stopień doktora habilitowanego na podstawie monotematycznego cyklu publikacji pod tytułem „Planowanie i wykonywanie nalotów bezzałogowymi statkami latającymi w badaniach pokrycia i ukształtowania terenów górskich”.

Jestem autorem lub współautorem ponad 70 publikacji naukowych.