Dyplomy zrealizowane
Poniżej kilka prac zrealizowanych przez dyplomantów pod moją opieką. Jednak pamiętaj – efekt końcowy to głównie Twoja praca!!!
Implementacja metody lokalizacji źródła dźwięku w oparciu o model animatronika sterowanego mikrokontrolerem
Wiktor Stołowski\praca inż.\2021
Wykonanie własnego animatronika kierującego wzrok w stronę źródła dźwięku. Za pomocą programu Blender zaprojektowano konstrukcję oraz obudowę. Wszystkie elementy wydrukowano. Wykorzystując Arduino UNO opracowano program, który obsługuje urządzenia pomiarowe i komunikuje się z komputerem (Python) – obliczenia lokalizacja źródła dźwięku.
Host USB-MIDI w oparciu o układ ATmega328
Szymon Kut\praca inż.\2021
Rozwiązanie realizowane jest w postaci płytki rozszerzeń dla modułu Arduino Uno. Układ zaprojektowany od podstaw, pełni rolę hosta USB-MIDI. Rozwiązanie opiera się o mikrokontroler ATmega328 wspomagany układem scalonym MAX3421E. Sterowanie chipem odbywa się poprzez interfejs SPI mikrokontrolera.
Model inteligentnego domu
Artur Włodarczyk\praca inż.\2021
Praca to projekt zbudowanego modelu inteligentnego domu (skala 1:8). Sercem układu jest Arduino Mega 2560 oraz urządzenia jak czujnik temperatury, wilgotności, kontaktrony, PIR oraz serwomechanizmy. Całość posiada możliwość sterowania z wykorzystaniem klawiatury lub bezprzewodowo z poziomu tabletu (system Android).
Programowa implementacja wielokanałowego miksera audio
Amadeusz Cybula\praca inż.\2020
Idea pracy, to zaprojektowanie rozwiązania umożliwiającego budowę wielokanałowego miksera z wykorzystaniem kart dźwiękowych (np. trzy tanie karty dźwiękowe dają sześciokanałowy mikser). Każdy kanał posiada regulację Gain, Balance, Low, Mid, High (możliwość zmiany częstotliwości i dobroci). Mikser wyposażono w standardowy korektor parametryczny. Całość została opracowana w środowisku LabVIEW.
Rękawica do dekodowania języka migowego
Bartłomiej Wójcik, Szymon Wroński\praca mgr\2017
Celem pracy było zaprojektowanie oraz wykonanie prototypu rękawicy umożliwiającej dekodowanie liter alfabetu migowego.
Sercem urządzenia jest układ oparty na module Arduino Micro, który w połączeniu z wyświetlaczem pozwala wyświetlać litery a więc i słowa, zdania. Wszystkie części wydrukowano metodą druku 3D.
Analiza możliwości sterowania protezami kończyn górnych z użyciem sygnałów elektromiograficznych
Kinga Spisak\praca inż.\2019
Idea pracy, to dobór funkcji estymujących sygnał EMG i ich implementacja. Do rozpoznawania stanów wykorzystano projekt sieci neuronowej opracowany. Całość obliczeń zaimplementowano w środowisku LabVIEW.