prof. dr hab. inż
specjalność: geologia złóż miedzi, petrografia kruszców
Autor lub współautor ponad 195 artykułów, monografii, podręcznika do petrografii kruszców oraz dwóch skryptów AGH, edytor Monografii KGHM Polska Miedź SA. Autor, współautor i kierownik ponad 240 prac badawczych, ekspertyz i opinii dla przemysłu. Specjalizuje się w zakresie petrografii i geochemii rud i innych materiałów nieprzeźroczystych, poszukiwań złóż rud, geologii złóż, oceny jakości rud i monitoringu środowiska.
A-0, pok. 07
dr hab., prof. AGH
specjalność: geologia złóż, petrografia kruszców
Autor licznych publikacji w szerokim gronie współautorów z ośrodków badawczych w Polsce i na Świecie. Współautor kilku prac badawczych dla przemysłu. Specjalizuje się w zakresie mineralogii i petrografii hydrotermalnych złóż siarczków - złoża Pb-Zn, Au-Ag, Ni-Co, Tl-As-Sb, krystalochemii siarkosoli i mineralogii pegmatytów pierwiastków rzadkich (Nb-Ta-Sn). Badania często prowadzone są we współpracy z firmami prospekcyjnymi w Rwandzie, Kosowie oraz Pakistanie.
A-0, pok. 06
dr inż.
specjalność: geologia złóż rud miedzi, mikrosonda elektronowa
Adiunkt w Laboratorium Pierwiastków Krytycznych AGH-KGHM, prodziekan Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH. Zainteresowania naukowe związane są z geochemią srebra w złożu Cu-Ag na monoklinie przedsudeckiej oraz szeroko pojętą tematyką geologii złożowej. W swojej pracy naukowej rozwija również zastosowanie metod mikroanalitycznych w rozważaniach geochronologicznych i petrologicznych procesów metamorficznych i magmowych. Prowadzi również badania interdyscyplinarne związane z wykorzystaniem mikrosondy elektronowej, m.in. w metalurgii i stomatologii.
mikrosonda.agh.edu.pl/
A-0, pok. 06
mgr inż.
specjalność: modelowanie złóż, prospekcja złóż
Zainteresowania naukowe obejmują geologię i mineralogią złoża miedzi i srebra na Monoklinie Przedsudeckiej, w szczególności strefy tzw."elewacji stropu białego spągowca". Zajmuje się również modelowaniem geologicznym złóż surowców mineralnych (złoża LGOM, złoża Zn-Pb rejonu Olkusza, złoża magnezytu oraz Zn-Pb w Kosowie). Uczestniczył w wyprawach naukowo-badawczych w Mongolii, Serbi, Kosowie i Czarnogórze. Współautor kilkunastu prac i projektów dla przemysłu.
A-0, pok. 05
dr inż.
specjalność: geologia złóż, metoda LA-ICP-MS
Zainteresowania naukowe koncentrują się na światowych złożach metali w skałach osadowych, w szczególności na rudach miedzi i srebra związanych z łupkiem miedzionośnym. Inne projekty badawcze dotyczą skarnów i złóż złota związanych z intruzjami na obszarze Mogok Metamorphic Belt (Mjanma), występowania cyny w Sudetach i złóż Fe-Ti-V(±P) w Polsce i Ukrainie. Obsługuje aparaturę LA-ICP-MS/LIBS w Laboratorium Pierwiastków Krytycznych AGH-KGHM.
A-0, pok. 7c
mgr inż.
specjalność: prospekcja złóż
Uczestnik 6 wypraw poszukiwawczych do Mongolii dotyczących złóż złota i miedzi; oraz kilku projektów poszukiwawczych w Kosowie dotyczących chromitów. Współautor ponad 40 opracowań dla przemysłu (m.in. dla KGHM Polska Miedź S.A., TAURON Wydobycie oraz Katowicki Holding Węglowy)
A-0, pok. 06
mgr inż.
Mineralogia oraz skład chemiczny minerałów rudnych, strefowość hydrotermalnej mineralizacji żyłowej w złożu Miedzianka-Ciechanowice
A-0, pok.
mgr inż.
Mineralogia oraz dystrybucja metali w hydrotermalnej mineralizacji złoża magnezytu Hnusta-Mutnik, Slowacja
A-0, room 06
mgr inż.
Charakterystyka mineralogiczna cynowej mineralizacji w Sudetach: Mineralogia, skład chemiczny minerałów kruszcowych, geneza i wiek mineralizacji
A-0, room 06
dr hab. inż., prof. AGH
specjalność: geologia złóż rud miedzi, petrografia kruszców
Autorka bądź współautorka 125 publikacji oraz współautorka 180 prac badawczych i poszukiwawczych dla przemysłu, głównie dla KGHM Polska Miedź SA. Specjalizuje się w zakresie geologii, mineralogii i petrografii stratoidalnych złóż rud Cu oraz związanych z nimi koncentracji metali szlachetnych, a także w poszukiwaniach złóż rud metali i ocenie jakości rud. Promotor 80 prac magisterskich i 46 projektów inżynierskich (w latach 2001-2021).
A-0, pok. 07
prof. dr hab. inż.
Autorka i współautorka 90 publikacji oraz szeregu opracowań niepublikowanych, specjalizuje się w zakresie geologii złóż rud (między innymi U oraz Sn Masywu Karkonosko-Izerskiego), petrografii, a także zajmuje się zagadnieniami metalogenii.