prof. dr hab. inż
specjalność: geologia złóż miedzi, petrografia kruszców
Autor lub współautor ponad 195 artykułów, monografii, podręcznika do petrografii kruszców oraz dwóch skryptów AGH, edytor Monografii KGHM Polska Miedź SA. Autor, współautor i kierownik ponad 240 prac badawczych, ekspertyz i opinii dla przemysłu. Specjalizuje się w zakresie petrografii i geochemii rud i innych materiałów nieprzeźroczystych, poszukiwań złóż rud, geologii złóż, oceny jakości rud i monitoringu środowiska.
A-0, pok. 07
dr hab., prof. AGH
specjalność: geologia złóż, petrografia kruszców
Autor licznych publikacji w szerokim gronie współautorów z ośrodków badawczych w Polsce i na Świecie. Współautor kilku prac badawczych dla przemysłu. Specjalizuje się w zakresie mineralogii i petrografii hydrotermalnych złóż siarczków - złoża Pb-Zn, Au-Ag, Ni-Co, Tl-As-Sb, krystalochemii siarkosoli i mineralogii pegmatytów pierwiastków rzadkich (Nb-Ta-Sn). Badania często prowadzone są we współpracy z firmami prospekcyjnymi w Rwandzie, Kosowie oraz Pakistanie.
A-0, pok. 06
dr inż.
specjalność: geologia złóż rud miedzi, mikrosonda elektronowa
Adiunkt w Laboratorium Pierwiastków Krytycznych AGH-KGHM, prodziekan Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH. Zainteresowania naukowe związane są z geochemią srebra w złożu Cu-Ag na monoklinie przedsudeckiej oraz szeroko pojętą tematyką geologii złożowej. W swojej pracy naukowej rozwija również zastosowanie metod mikroanalitycznych w rozważaniach geochronologicznych i petrologicznych procesów metamorficznych i magmowych. Prowadzi również badania interdyscyplinarne związane z wykorzystaniem mikrosondy elektronowej, m.in. w metalurgii i stomatologii.
mikrosonda.agh.edu.pl/
A-0, pok. 06
mgr inż.
specjalność: modelowanie złóż, prospekcja złóż
Zainteresowania naukowe obejmują geologię i mineralogią złoża miedzi i srebra na Monoklinie Przedsudeckiej, w szczególności strefy tzw."elewacji stropu białego spągowca". Zajmuje się również modelowaniem geologicznym złóż surowców mineralnych (złoża LGOM, złoża Zn-Pb rejonu Olkusza, złoża magnezytu oraz Zn-Pb w Kosowie). Uczestniczył w wyprawach naukowo-badawczych w Mongolii, Serbi, Kosowie i Czarnogórze. Współautor kilkunastu prac i projektów dla przemysłu.
A-0, pok. 05
mgr inż.
specjalność: prospekcja złóż
Uczestnik 6 wypraw poszukiwawczych do Mongolii dotyczących złóż złota i miedzi; oraz kilku projektów poszukiwawczych w Kosowie dotyczących chromitów. Współautor ponad 40 opracowań dla przemysłu (m.in. dla KGHM Polska Miedź S.A., TAURON Wydobycie oraz Katowicki Holding Węglowy)
dr inż.
Zainteresowania naukowe koncentrują się na światowych złożach metali w skałach osadowych, w szczególności na rudach miedzi i srebra związanych z łupkiem miedzionośnym. Inne projekty badawcze dotyczą skarnów i złóż złota związanych z intruzjami na obszarze Mogok Metamorphic Belt (Mjanma), występowania cyny w Sudetach i złóż Fe-Ti-V(±P) w Polsce i Ukrainie. Obsługuje aparaturę LA-ICP-MS/LIBS w Laboratorium Pierwiastków Krytycznych AGH-KGHM.
mgr inż.
Mineralogia oraz skład chemiczny minerałów rudnych, strefowość hydrotermalnej mineralizacji żyłowej w złożu Miedzianka-Ciechanowice
A-0, pok.
mgr inż.
Mineralogia oraz dystrybucja metali w hydrotermalnej mineralizacji złoża magnezytu Hnusta-Mutnik, Slowacja
mgr inż.
Charakterystyka mineralogiczna cynowej mineralizacji w Sudetach: Mineralogia, skład chemiczny minerałów kruszcowych, geneza i wiek mineralizacji
A-0, room 06
dr hab. inż., prof. AGH
specjalność: geologia złóż rud miedzi, petrografia kruszców
Autorka bądź współautorka 125 publikacji oraz współautorka 180 prac badawczych i poszukiwawczych dla przemysłu, głównie dla KGHM Polska Miedź SA. Specjalizuje się w zakresie geologii, mineralogii i petrografii stratoidalnych złóż rud Cu oraz związanych z nimi koncentracji metali szlachetnych, a także w poszukiwaniach złóż rud metali i ocenie jakości rud. Promotor 80 prac magisterskich i 46 projektów inżynierskich (w latach 2001-2021).
A-0, pok. 07
prof. dr hab. inż.
Autorka i współautorka 90 publikacji oraz szeregu opracowań niepublikowanych, specjalizuje się w zakresie geologii złóż rud (między innymi U oraz Sn Masywu Karkonosko-Izerskiego), petrografii, a także zajmuje się zagadnieniami metalogenii.