Przeznaczenie systemu

Wprowadzenie

Niniejszy system internetowy został zaprojektowany z myślą o usprawnieniu kontaktu komunikacji pomiędzy prowadzącymi zajęcia laboratoryjne i studentami w zakresie następujących modułów:
1. Grafika komputerowa.
2. Podstawy programowania.
3. Programowanie obiektowe.
4. Programowanie proceduralne i obiektowe.
5. Wizualizacja i grafika trójwymiarowa.
Głównym zadaniem systemu jest organizacja, prowadzanie i automatycza ocena testów sprawdzających stopień w jakim studenci opanowali materiał będący przedmiotem wykładów wchodzących w zakres w/w modułów. Ponadto system umożliwia zapoznanie się z wynikami testów, powtórki testów oraz ustalanie terminów konsultacji z wykładowcą. Dodatkową funkcjonalnością systemu, przeznaczoną dla wybranych grup studentów, jest możliwość zdalnego składania sprawozdań z ćwiczeń laboratoryjnych.

Ważne uwagi

W przypadku, gdy osobą logującą się jest student system narzuca pewne ograniczenia w dostępie do swoich zasobów:
1. Dostęp do każdego z testów prowadzonych w sposób stacjonarny jest możliwy jedynie z odpowiedniego laboratorium w przeznaczonym do tego czasie, podczas gdy dostęp do testów prowadzonych w sposób zdalny jest możliwy z dowolnego miejsca, ale również w wyznaczonym do tego czasie. Dostęp zdalny wymaga dodatkowego zezwolenia.
2. Wymienione ograniczenia dotyczą zarówno testu jak i szczegółowej analizy jego wyników. Dostęp do uzyskanych ocen procentowych testów jest możliwy bez ograniczeń.
3. Dodatkowego zezwolenia, o którym wcześniej była mowa może udzielić administrator systemu lub asysta. W przypadku jego braku należy jak najszybciej powiadomić o tym fakcie prowadzącego zajęcia.
4. Żadne z wymienionych ograniczeń nie dotyczy administratora systemu i asysty.
5. W trakcie uzupełniania pól formularzy umieszczonych na poszczególnych podstronach systemu, po wybraniu konkretnych opcji list rozwijalnych i zatwierdzeniu wyboru, w większości przypadków listy stają się nieaktywne. Oznacza to, że pomimo prób rozwijania listy znacznikiem umieszczonym w okolicy prawej strony pola dodatkowe opcje nie są wyświetlane. W takim przypadku wybór nowych wartości jest możliwy po ręcznym usunięciu starych wpisów. Już w trakcie usuwania takiego wpisu aktywne stają te opcje, których tekst zawiera pozostałą w polu część wpisu.
UWAGA: STUDENCI MAJĄCY ZAMIAR SKORZYSTAĆ Z MENU ("Strony studentów") NIE POWINNI SIĘ WCZEŚNIEJ LOGOWAĆ, gdyż logowanie ze strony głównej prowadzi wprost do strony testów.

Informacje dodatkowe

1. Pierwsza z opcji głównego MENU systemu ("Logowanie") przeznaczona jest dla wszystkich jego użytkowników, druga ("Strony studentów") przeznaczona jest dla studentów biorących udział w zajęciach, a pozostałe przeznaczone są dla administratora systemu i dla asysty.
2. Każdorazowe przystąpienie do testu należy poprzedzić procesem logowania, co jest najszybszym sposobem jego rozpoczęcia.
3. Przy pierwszej styczności z systemem logowanie należy poprzedzić rejestracją. Służy do tego opcja "Rejestracja" z podmenu "Strony studentów".
4. Do testu można przystąpić również z podmenu "Strony studentów", która posiada również szereg innych opcji przydatnych studentom. Każda podstron submenu "Strony studentów" posiada swoją własną stronę pomocy, a dla większości nie obowiązują ograniczenia czasowe.