Pomoc dotycząca oceny projektów laboratoryjnych

Informacje podstawowe

Strona ma na celu wprowadzanie informacji dotyczących oceny projektów laboratoryjnych. Jest ona przeznaczona wyłącznie dla administratora systemu i dla asysty.

W celu dodania lub uzupełnienia informacji dotyczących ocen średnich projektów, jakie uzyskali studenci w trakcie semestru bądź w terminie poprawkowym. Wprowadzanie informacji dotyczących ocen należy rozpocząć od podania danych identyfikujących grupę studentów, a mianowicie: kierunku studiów, rodzaju studiów, semestru studiów, przedmiotu (modułu) oraz laboratoryjnej bądź dziekańskiej grupy studentów. W celu określenia czy ma to być grupa laboratoryjna czy dziekańska należy przy pomocy myszy wybrać jedną z opcji wyświetlanych pod polem "Grupa". Całość należy zatwierdzić przyciskiem "Wybierz grupę", co spowoduje przejście do strony podsumowującej wybór z szeregiem pól i dwoma przyciskami "Wybierz grupę" i "Zamknij stronę".

Po wybraniu przycisku "Wybierz grupę" pojawia się nowa strona z polem informacyjnym oraz dwoma tablicami:
- Grupa studentów - widnieją w niej informacje dotyczące wybranej grupy studentów oraz
- Ocena projektów - strona zawierająca szereg zbiorczych wierszy przyporządkowanych każdemu ze studentów danej grupy.
Każdy z wierszy drugiej z tablic zawiera pięć kolumn "lp", "Imię, "Nazwisko", "Numer albumu" i "Ocena projektów".
W kolomnie "Ocena projektów" pojawiają się początkowo cztery pola: "Data oceny zasadniczej", "Procentowa cena zasadnicza", "Data oceny poprawkowej" i "Procentowa cena poprawkowa". W pierwsze dwa pola należy wpisywać wartości zawsze - bez względu na to czy student przekroczył próg zliczenia czy też nie.
Jeśli student uzyskał zaliczenie w terminie, odpowiadające mu pola: "Data oceny zasadniczej" i "Procentowa ocena zasadnicza" zostały uzupełnione, a wynik został zapisany, to przy kolejnych wizytach na stronie pola "Data oceny poprawkowej" i "Procentowa cena poprawkowa" nie będą się pojawiać.

Uwagi

1. W ocenach wpisywanych do formularza NIE NALEŻY UWZGLĘDNIAĆ WYNIKÓW KOLOKWIÓW. W trakcie kalkulacji oceny zaliczeniowej będą one POBIERANE AUTOMATYCZNIE z bazy danych i uwzględniane w uzyskanej przez studenta ocenie zgodnie z warunkami określonymi dla danej grupy (patrz opcja "Zaliczenia").
2. Po uzupełnieniu ocen studentów" należy wpisy zatwierdzić przyciskiem "Zapisz zmiany. W przeciwnym przypadku nie zostaną one zapamiętane.
3. Wprowadzane oceny są ocenami procentowymi w skali od "0%" do "100%" i mogą być wprowadzane zarówno z udziałem, jak i bez udziału symbolu "%".

Informacje dodatkowe

1. W trakcie selekcji grupy studentów, których dane będą podlegać modyfikacji w pozycji "Grupa" należy wprowadzić jedną z opcjonalnych wartości:
a) w przypadku konkretnej grupy laboratoryjnej bądź dziekańskiej będzie to numer grupy z zakresu od 1 do 99, co spowoduje odwołanie do testu dla konkretnej grupy,
b) w przypadku, gdy wprowadzane bądź uzyskiwane informacje dotyczą studentów wszystkich grup będzie to słowo "cały rok".
2. Jeżeli ocena danego studenta jest wpisywana do bazy danych po raz pierwszy, to w polach dotyczących daty automatycznie pojawia się data dnia bieżącego, a pole oceny:
- jest puste
lub
- zawiera ocenę wygenerowaną automatycznie, jeśli studenci danej grupy składali sprawozdania poprzez system.
Obie te wartości prowadzący zajęcia laboratoryjne mogą edytować i zmieniać według własnego uznania.
3. Jeśli studenci danej grupy są upoważnieni do składania sprawozdań poprzez system, to ich oceny są generowanie automatycznie i zależą od:
- liczby złożonych sprawozdań,
- ocen poszczególnych sprawozdań wprowadzanych do systemu przez prowadzących zajęcia oraz
- w niewielkim stopniu od ocen sprawdzianów wprowadzających.
W takim przypadku ręczne wprowadzenie oceny zawiesza kalkulację automatyczną oceny sumarycznej danego studenta i pozostaje ona niezmienna do czasu ponownej, ręcznej zmiany.
4. Przywrócenie automatycznej kalkulacji oceny sumarycznej następuje po ręcznym wpisaniu i zatwierdzeniu oceny "0%"