Strona jest przeznaczona na składanie sprawozdań drogą internetową przez niektóre z grup studentów. Studenci będą mogli przekazać następujące pliki:
1. Plik tekstowy z kodem programu stworzonego w trakcie trwania zajęć. Program nie musi być dopracowany, ale powinien dać się bezbłędnie skompilować i charakteryzować się przynajmniej częściową funkcjonalnością wymaganą przez warunki zadania. Plik ten nie jest konieczny do zaliczenia laboratorium, ale pozwala na uzyskanie dodatkowych punktów określających ocenę tego zaliczenia.
2. Plik tekstowy z finalnym kodem programu musi być dostarczony najpóźniej na dwa dni przed kolejnymi zajęciami. Tym razem plik ten jest obowiązkowy i powinien być dopracowany. Plik ten stanowi znaczącą część podstawy oceny procentowej zaliczenia laboratorium.
3. Plik zawierający sprawozdanie w postaci pliku "pdf" dostarczony również najpóźniej na dwa dni przed kolejnymi zajęciami. Plik jest również obowiązkowy i stanowi stanowi zasadniczą część podstawy oceny procentowej zaliczenia laboratorium.
Przed przystąpieniem do składania sprawozdania należy się zalogować w sposób analogiczny jak to ma miejsce w przypadku przystępowania do testu. Ma to na celu uwierzytelnienie użytkownika i jest przeznaczone wyłącznie dla studentów. Logowanie pozostałych użytkowników jest niecelowe. Po zalogowaniu student kierowany jest na stronę podsumowującą jego identyfikację i jeśli ta wypadła pomyślnie to po dokonaniu wyboru rodzaju sprawozdania możliwe staje się przejście do strony składania sprawozdań przyciskiem "Wyślij sprawozdanie".
Po przejściu na stronę składania sprawozdań będzie można złożyć jeden plik - plik z kodem programu lub kolejno po sobie dwa pliki: kod programu i plik sprawozdania. Postępowanie przy w trakcie składania plików jest następujące:
1. Po otwarciu strony przekazywania plików widoczne są dwie ramki. Pierwsza z nich zawiera podsumowanie informacji o plikach, a druga jest wstępnie przygotowana do składania pliku tekstowego, o czym informuje jej nagłówek.
2. W lewym polu dolnej ramki, które jest wyświetlane w kolorze zielonym, należy wybrać biały przycisk opatrzony napisem "Wybierz plik".
3. System wyświetli standardowe okno przeszykiwania katalogów dysku i posługując się nim należy wybrać odpowiedni plik tekstowy zawierający kod programu.
4. Po zatwierdzeniu wyboru widniejący z prawej strony zielonego przycisku napis "Nie wybrano pliku" zmieni się na nazwę wybranego pliku tekstowego.
5. Teraz należy wybrać czerwone pole z napisem "Prześlij plik".
6. Jeśli wybrany plik ma błędną zawartość, to po przekazaniu nie zostanie zaakceptowany i zapisany, co potwierdzi odpowiedni komunikat w górnej ramce, a sama ramka przyjmie kolor czerwony i student zostanie poproszony o powtórne przesłanie odpowiedniego pliku.
7. Jeśli wybrany plik ma odpowiednią zawartość, to zostanie zapisany, co tym razem również zostanie potwierdzone odpowienim komunikatem w górnej ramce, a sama ramka przyjmie kolor zielony. Zmiane ulegnie również dolna ramka, która tym razem zasugeruje przesłanie pliku sprawozdania.
8. Procedura przesyłania pliku sprawozdania jest taka sama jak pliku z kodem programu. Tym razem jednak może się pojawić kounikat o przekroczeniu rozmiaru pliku, co w przypadku pliku z kodem jest mało prawdopodobne.
1. Studenci, którzy nie brali udziału w laboratorium nie będą dopuszczeni do składania sprawozdań.
2. O dopuszczeniu do składania sprawozdań decyduje sprawdzian, do którego student przystąpił w trakcie trwania zajęć laboratoryjnych. Możliwe są przy tym dwa przypadki:
- do składania sprawozdań będą dopuszczeni wszyscy studenci, którzy wzięli udział w sprawdzianie,
- do składania sprawozdań będą dopuszczeni jedynie ci spośród studentów, którzy uzyskali pozytywną ocenę ze sprawdzianu.
3. W trakcie przekazywania plików sprawdzana jest ich zawartość, a nie rozszerzenie. Poprawnie zapisane zostaną jedynie te, które mają żądany format. Samo rozszerzenie nazwy pliku nie decyduje o jego zaakceptowaniu.
1. Przed przejściem do strony składania sprawozdań następuje wybór rodzaju sprawozdania.
- Jeżeli składanie sprawozdania ma miejsce w trakcie semestu, to wyświetlana jest jedynie opcja "Sprawozdanie standardowe", która jest już zaznaczona.
- Po zakończeniu zajęć semestru na stronie pojawiają się dwie inne opcje służące do składania sprawozdań poprawkowych w przypadku, gdy student nie uzyska pozytywnej oceny średniej ze sprawozdań składanych w trakcie semestru.
- Termin składania pierwszego ze sprawozdań poprawkowych rozpoczyna się wraz z pierwszym dniem sesji zasadniczej, a kończy na dwa dni przed pierwszym terminem egzaminu.
- Termin składania drugiego ze sprawozdań poprawkowych rozpoczyna się wraz z dniem pierwszego terminu egzaminu, a kończy na dwa dni przed terminem egzaminu poprawkowego lub wraz z końcem sesji poprawkowej w zależności od tego który z terminów jest wcześniejszy.
- Podczas składania sprawozdania poprawkowego należy wybrać właściwą opcję. Pierwsza z nich, tzn. "Projekt poprawkowy nr 1" jest już wstępnie zaznaczona.
2. Rozmiar każdego z przekazywanych plików nie powinien przekraczać dopuszczalnej wielkości. Zazwyczaj (ale może tobyć zmienione) wartość ta wynosi 1 MB.
3. Gdy rozmiar pliku zostanie przekroczony system poinformuje o tym studenta.
4. W razie gdy sprawozdania zawierają elementy graficzne może zaistnieć konieczność zwiększenia dopuszczalnej wielkości pliku. W takim przypadku należy o tym fakcie poinformować prowadzącego zajęcia
5. W wyznaczonym do tego terminie sprawozdania MOŻNA SKŁADAĆ WIELOKROTNIE - złożenie nowej jego wersji nadpisuje wersję starszą.