Strona jest przeznaczona wyłącznie dla amininistratora systemu i asysty i umożliwia naprawę wyników testów studentów należących do wybranej grupy. Dostęp do strony jest możliwy po zalogowaniu się do systemu, co ma na celu uwierzytelnienie użytkownika.
Zadaniem strony jest uzupełnienie wyników testu o prawidłowe odpowiedzi w przypadku ich braku. Brak taki ma miejsce, jeśli w opisie pytania POMINIĘTO POPRAWNĄ ODPOWIEDŹ. Wtedy w trakcie przeglądania wyników testu student stwierdza, że jego odpowiedź jest zakwalifikowana do odpowiedzi błednych oraz brak specyfikacji odpowiedzi prawidłowej. Ponadto numer identyfikacyjny takiego pytania jest oznaczony kolorem czerwonym.
W celu naprawy zaistaniałej sytuacji należy poprawnie wypełnić pola formularza wstępnego i wybrać przycisk "Naprawa wyników".
Aby wyświetlić listę studentów, których testy zostały błednie zinterpretowane należy użyć przycisku "Lista wyników z błędnymi pytaniami", co pozwala na wyświetlenie tabeli zawierającej testy, w których występują pytania bez prawidłowych odpowiedzi.
Naprawę wyników, bądź wyświetlanie listy błędnych testów należy poprzedzić specyfikacją ograniczeń nakładanych na grupę studentów i przeznaczenie testów, których wyniki powinny zostać naprawione. Są to: "Kierunek studiów", "Rodzaj studiów, "Semestr studiów", "Przedmiot", "Przeznaczenie testu" i "Geneza testu". W tym ostatnim przypadku chodzi o stwierdzenie, czy naprawa ma dotyczyć błednych testów będących wynikiem nowo zaplanowanch testów, kopii istniejących testów czy też ma zachodzić jeden i drugi przypadek.
Po wprowadzeniu danych ograniczających następuje przejście do odpowiedniej strony zgodnie z wcześniej wybranym przyciskiem "Naprawa wyników" lub "Lista wyników z błednymi pytaniami". W pierwszym z przypadków system dokona naprawy testów osób spełniających wyspecyfikowane kryteria. Jeśli naprawie podlega duża liczba testów, to proces może potrwać, o czym użytkownik zostanie poinformowany odpowiednim komunikatem. Po ukończeniu procesu naprawy w ramce informacyjnej pojawi się komunikat o liczbie testów, których wyniki zostały naprawione.
W przypadku, gdy użytkownik wybierze opcję "Lista wyników z błednymi pytaniami" zostanie wyświetlona tablica "Informacje dotyczące testów" zawierająca listę testów odpowiadających wybranym kryteriom. Także i w tym przypadku analiza wyników możę potrwać. Każdy wiersz wyświetlonej tablicy zawiera kierunek, rodzaj i semestr studiów, studiowany moduł (przedmiot), przeznaczenie testu lub grupa dziekańska (w tym grupy zbiorcze), przeznaczenie testu, datę testu, liczbę pytań oraz listę numerów identyfikacyjnych błędnych pytań w kolejności w jakiej występują one w błędnym teście. Ta ostatnia będzie pomocna w trakcie uzupełniania opisu pytań o prawidłowe odpowiedzi.
1. Przed przystąpieniem do automatycznej naprawy testów musi zostać dokonane UZUPEŁNIENIE W BAZIE DANYCH OPISU KAŻDEGO Z PYTAŃ ZAWIERAJĄCYCH BŁĘDY o prawidłową odpowiedź. Ze zrozumiałych względów możliwa jest jedynie RĘCZNA NAPRAWA opisu pytań i może to zrobić WYŁĄCZNIE ADMINISTRATOR SYSTEMU.
2. Naprawa błednych pytań nie jest wystarczająca. Po uzupełnieniu opisu pytania o brakujące odpowiedzi poprawne, studenci w trakcie ponownego przeglądania wyników testu w dalszym ciągu zauważą błędy w ocenie testu. Dlatego po naprawie pytań KONIECZNA JEST AUTOMATYCZNA NAPRAWA WYNIKÓW testów.
1. Ponieważ analiza wyników pojedynczego testu studenta wymaga czasu należy w miarę możliwości ograniczać potencjalną ich liczbę, jaka ma być poddawana analizie pod kątem występowania błędów ich interpretacji.
2. Należy jednak mieć pewność, że analiza obejmuje wszystkie źle zinterpretowane testy. Mogą w tym pomóc opinie poszczególnych studentów, którzy odnajdują błędy interpretacji w trakcie przeglądania wyników testu. W przypadku braku takiej pewności neleży poddać analizie wszystkie testy odznaczając wszystkie kwadraty podczas selekcji grupy studentów.