Sekcja Mechaniki Materiałów

Komitetu Mechaniki PAN


Przewodniczący: prof. dr hab. Błażej Skoczeń
Honorowy Przewodniczący: prof. dr hab. Gwidon Szefer

Sekretarz: dr hab. inż. Kinga Nalepka

AKTUALNOŚCI

W bieżącym roku odbędzie się XIII Konferencja Naukowa PLASTMET 2023, organizowana pod auspicjami Sekcji Mechaniki Materiałów Komitetu Mechaniki PAN oraz Sekcji Procesów Technologicznych Komitetu Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN. Organizatorem konferencji jest prof. Romana Śliwa z Politechniki Rzeszowskiej, a konferencja odbędzie się w terminie 7-10 listopada br. na Zamku w Łańcucie. Zachęcam Państwa do wzięcia udziału w tej wartościowej konferencji, która łączy dwa pokrewne bieguny naukowe: Mechanikę Materiałów oraz Naukę o Materiałach.

W czasie konferencji odbędzie się prezentacja referatów Autorów wyróżnionych prac doktorskich, obronionych w 2022 roku. Prace doktorskie oraz ich Autorów wskazują Sekcja Mechaniki Materiałów Komitetu Mechaniki PAN oraz Sekcja Procesów Technologicznych Komitetu Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN, spośród prac wyróżnionych przez Rady Dyscyplin na Uczelniach oraz Rady Naukowe Instytutów PAN.

Zwracam się zatem do Państwa z prośbą o przesłanie informacji o wyróżnionych pracach doktorskich, obronionych w zakresie Mechaniki Materiałów w roku 2022 w Państwa ośrodkach naukowych. Warto wspierać wybitnych młodych naukowców, realizujących swoją pasję badawczą w Mechanice Materiałów, ponieważ w przyszłości to właśnie oni będą reprezentowali rodzimą Mechanikę w kraju i za granicą.

Łączę uszanowania,

Błażej Skoczeń

Przewodniczący SMM KM PAN