UWAGi OGÓLNE:

1. W przeglądarce "FIREFOX" działa wewnętrzna przeglądarka plików pdf -czasami zniekształcająca wzory matematyczne.
W razie problemów warto pobrać dany plik pdf i dopiero we własnym katalogu lokalnym otworzyć go np. programem "Acrobat Reader",
lub zmienić ustawienia przegładarki.

2. Po zdaniu egzaminu proszę KONIECZNIE SPRAWDZAĆ DATY wpisów (i wpisane oceny) w systemie "USOS" i w razie niezgodności
-podawać datę w mailu. Niestety, przy przepisywaniu ze względu na ogromną ilość wpisów, mogą się zdarzyć przekłamania.
Sprawdzanie poprawności wpisów jest Państwa obowiązkiem.
Panie w dziekanacie to wychwycą, ale lepiej to zrobić wcześniej -by uniknąć chodzenia tam i z powrotem.
Ocena powinna pojawić się w systemie elektronicznym najpóźniej 2 dni po dacie egzaminu ustnego. W przeciwnym przypadku proszę o kontakt mailowy.

3. Przypominam zasady egzaminowania z przedmiotu "analiza matematyczna":
(*w przypadku zmian spowodowanych sytuacją epidemiczną mogą tu nastąpić pewne zmiany, ten tekst powstał przed wystąpieniem pandemii.)
Osoby bez zaliczenia mogą bezpośrednio przyjść na II termin,
natomiast nie na I termin egzaminu pisemnego. Jest on bowiem przeznaczony dla studentów z pozytywnym zaliczeniem.
Można ponownie przystępować do następnego egzaminu pisemnego po uzyskaniu oceny pozytywnej (w celu poprawy oceny), lecz ten fakt trzeba zgłosić
wcześniej (np. drogą mailową). W przypadku uzyskania gorszego, niż poprzednio wyniku -będzie uwzględniona średnia.
Po uzyskaniu minumum 50% punktów z części pisemnej (na ogół jest 5 zadań, każde po 10 punktów) można przystąpić do egzaminu ustnego.
Będzie w internecie umieszczona lista, na którą można się zapisywać, całość trochę potrwa, bo na osobę przypada ok. 30 minut.
Podczas egzaminu ustnego jest najpierw czas na przygotowanie odpowiedzi na wylosowane pytania- w tym czasie zdaje poprzednia osoba.

:

Przewidywany zakres materiału do części teoretycznej egzaminu z 1. semestru

Ten materiał, choć opracowany niezbyt szczegółowo -dla kursu na kierunku "Elektrotechnika", może być dla Państwa przydatny:
Zarys pierwszych wykładów- używane oznaczenia, definicje, najważniejsze twierdzenia


Na tej stronie znajduje się dość bogato ilustrowany kurs analizy opracowany dla kierunku "informatyka" na Uniwersytecie Warszawskim przez grupę matematyków z Krakowa (z UJ)

W tym podkatalogu umieściłem przykładowe tematy egzaminów pisemnych z poprzednich lat na kierunku "Matematyka" w 1. semestrze


Poniżej będą już tylko linki do pewnych materiałów niekoniecznie dotyczących bezpośrednio naszego "obowiązkowego materiału",
czasami są to jakieś "ciekawostki", albo przykłady zastosowań wykładanej w tym kursie teorii.

Niestety, dość kiepskiej jakości kopia tekstu ciekawego wykładu, w którym wrocławski matematyk,
Witold Więsław, przedstawił historię rozwoju pojęcia liczb rzeczywistych

Przykładowa praca (w języku angielskim) zawierająca dość szczegółowe konstrukcje paru "patologicznych" funkcji -np. funkcje ciągłe nieróżniczkowalne w żadnym punkcie) - może za wcześnie, jak na 1. semestr? Ale pod koniec semestru większość potrzebnych do jej zrozumienia pojęć - będzie już Państwu znana.