Organizatorzy
Koło Naukowe Solaris
Prężnie rozwijające sie Koło zajmujące sie szeroko pojęta tematyka alternatywnych źródeł energii skupia studentów Wydziału Energetyki i Paliwa oraz Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.
Początki Koła Naukowego „Solaris” datują sie na przełom lutego i marca 2004 roku. Jednak oficjalnie Koło działa od października 2004 roku. Działalność naukowa Koła (prowadzona we współpracy z pracownikami naukowymi AGH i innych instytucji badawczych ) jest prowadzona wielotorowo:
- współpraca z EDF Polska i EDF R&D, badania dotyczące:
- optymalizacji inwestycji EDF w ochronę środowiska w Polsce;
- zintegrowanego modelowania oddziaływania sektora energetycznego na środowisko i życie ludzkie;
- modelowania dyspersji atmosferycznej zanieczyszczeń;
- szacowania kosztów zewnętrznych produkcji energii;
- współpraca ze studentami Ecole d’Ingenieurs Centre de Recherche Mines de Douai:
- praca nad modelem IAM RAINS Polska;
- praca z modelem RiskPoll oraz EcoSense;
- współpraca w badaniach naukowych kierowanych przez dr Mariusza Filipowicza. Obejmuje monitoring parametrów środowiska wewnętrznego akademików studenckich na miasteczku AGH. Celem badan jest stwierdzenie czy na terenie miasteczka studenckiego występuje niebezpieczeństwo zaistnienia „Syndromu chorych budynków”.
Więcej informacji: http://galaxy.agh.edu.pl/~solaris
Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Jesteśmy stowarzyszeniem, które ma za zadanie zainteresować młodych ludzi życiem publicznym i tym, co dzieje się w naszym kraju. Jako organizacja nie popieramy żadnej konkretnej opcji politycznej. Naszym celem jest organizacja spotkań z ekspertami, którzy w bezpośrednim kontakcie mogą przybliżyć słuchaczom aktualne problemy państwa i życia publicznego.
Celem naszej inicjatywy jest łączyć, a nie dzielić. Codziennie jesteśmy świadkami, jak nasza scena polityczna zmienia się w miejsce wyniszczającej wojny, prowadzonej za pomocą często bardzo brutalnych metod. Młodzi ludzie nie są związani z tą wojną, a mimo to tworzą się bardzo wyraźne podziały. Dlatego chcemy stworzyć forum porozumienia. Oczywiście każdy z nas może mieć swoje zdanie, ale naczelnym celem powinna być troska o dobro Rzeczpospolitej.
Nazwa Stowarzyszenia odwołuje się do zapomnianego już u nas pojęcia służby państwowej. Obecnie jej w zasadzie u nas nie ma, jest za to olbrzymia ilość konfliktów o podłożu indywidualnym i prywatnym. Mało kto myśli o dobru państwa. Chciałbym, aby właśnie ta troska była czynnikiem spajającym. Niezależnie, czy mamy poglądy bardziej liberalne czy bardziej konserwatywne, wszyscy chcemy pracować dla dobra ogółu społeczeństwa i Polski.
Więcej informacji: http://studencidlarp.pl