Dorobek naukowy

  • Pod poniższymi odnośnikami znajduje się spis moich publikacji, zarejestrowanych w Bibliotece Głównej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

    Publikacje do roku 2010

    Publikacje od roku 2011

  • Udział w konferencjach - poniżej znajduje się odnośnik do spisu wszystkich konferencji, krajowych i zagranicznych, w jakich brałam udział.

    Konferencje

  • Udział w projektach, szkoleniach i wymianach - poniżej znajduje się odnośnik do spisu wszystkich projektów, w jakich brałam udział, staży naukowych i wymian zagranicznych.

    Projekty

  • Certyfikaty, szkolenia, nagrody - pod poniższym odnośnikiem znajduje się lista posiadanych przeze mnie certyfikatów i szkoleń.

    Certyfikaty

Profil naukowy

obrazek

Moje zainteresowania naukowe związane są z odlewnictwem oraz ochroną środowiska.

W 2008 roku ukończyłam studia na Wydziale Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z zakresu Metalurgii o specjalności Ochrona Środowiska w Odlewnictwie. Temat mojej pracy magisterskiej związany był z pyłami odlewniczymi i ich wpływem na środowisko.

Pracę doktorską, realizowaną również na Wydziale Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, pod kierunkiem prof. Mariusza Holtzera pt.: „Zmiany zachodzące w bentonitach odlewniczych pod wpływem temperatury” obroniłam w 2012 roku.

Obecnie zajmuję się dodatkowo zastosowaniem chromatografii gazowej w odlewnictwie. Pracownia Ochrony Środowiska dysponuje nowym Laboratorium Badań Strukturalnych i Analiz Chemicznych, gdzie znajduje się m.in. dwukanałowy chromatograf gazowy Thermo Scientific TRACE Ultra GC, spektrometr masowy Thermo Scientific Focus ISQ GC/MS (zestaw złożony ze spektrometru masowego Focus ISQ i jednokanałowego chromatografu gazowego FOCUS), pirolizer Pyroprobe 5000 (firmy CDS Analytical Inc.).

obrazekobrazek

obrazekobrazek

Inna działalność

  • Jestem członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Efektywności Energetycznej i Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii "HELIOS".

    HELIOS

  • W ramach projektów realizowanych przez Stowarzyszenie powstały poradniki, których jestem współautorem:

    "Odnawialne źródła energii" Poradnik, Kraków 2012. W ramach projektu "Czysta energia szansą dla środowiska naturalnego - cykl warsztatów ekologicznych poświęconych odnawialnym źródłom energii i sposobom oszczędzania energii" (2012 r.) - został zrealizowany projekt szkoleniowy dedykowany młodzieży gimnazjalnej, obejmujący warsztaty oraz wydanie publikacji edukacyjnej z zakresu OŹE. Źródło finansowania: WFOŚiGW Kraków.

    Publikacja

  • Publikacja "Przeciwdziałanie niskiej emisji na terenach zwartej zabudowy mieszkalnej", opracowana w ramach projektu "STOP NISKIEJ EMISJI - czyli jak skutecznie dbać o czyste powietrze" - został zrealizowany ogólnokrajowy projekt z zakresu aktywnej edukacji społecznej, poświęcony przeciwdziałaniu zanieczyszczeniu powietrza na obszarach miejskich. Źródło finansowania: NFOŚiGW.

    Publikacja