Strona główna centrum doradczego
logo(12kB)
PARTNERZY:
logo FEWE
logo EC
logo AGH
PROJEKTY:
GEF logo
logo USAID
PELP logo
UWAGA!      UWAGA!     UWAGA!     UWAGA!     
OSTATNI KURS 16.06 - 28.06.2002
Zrównoważonego Rozwoju
Energetycznego
 
Organizowany przez
Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie
Wydział Paliw i Energii
oraz Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć "Energie Cites"
 
w ramach Programu TEMPUS Unii Europejskiej
 
Wiodące tematy dotychczas przeprowadzonych szkoleń
27.09-10.10. 2000 Energetyka odnawialna
biomasa, osady ściekowe, odpady komunalne
20.05.-02.06. 2001Energetyczne wykorzystanie biomasy,
osadów ściekowych i odpadów
23.06.-06.07.2001Energia elektryczna a środowisko,
rynki energii, energooszczędność, technologie
25.08.-04.09. 2001 Zrównoważony transport
w skali miasta, regionu, kraju

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Wydział Paliw i Energii wraz ze Stowarzyszeniem Gmin Polska Sieć "Energie Cites" (PNEC) realizują w ramach programu Unii Europejskiej TEMPUS IB-JEP projekt p.t.
"Kursy nt. Zrównoważonego Rozwoju Energetycznego"
Pozostałymi partnerami Projektu są:
  • Instytut Ekonomiki i Zarządzania (ISEG) Politechniki w Lizbonie, Portugalia
  • Europejski Instytut Energii Ekologicznej (EIEE) w Herning, Dania
  • Fundacja na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (FEWE), Centrum w Krakowie
TEMPUS (Trans-European Mobility Programme for University Studies) służy rozwojowi współpracy placówek uniwersyteckich w Europie dla wsparcia procesu integracji europejskiej, między innymi poprzez propagowanie modelowych rozwiązań zachodnioeuropejskich w krajach ubiegających się o członkostwo w Unii. Niniejszy projekt ma na celu przekazanie Polsce doświadczeń krajów zachodnich w zakresie zrównoważonego rozwoju energetycznego (Sustainable Energy Development). Jest to problematyka, która posiada wielkie - i wciąż rosnące - znaczenie w Unii Europejskiej i na całym świecie. Składają się na nią dwie dziedziny: efektywne gospodarowanie energią i zastosowanie odnawialnych źródeł energii.
Wraz z integracją naszego kraju ze strukturami unijnymi, nieuniknione będą zmiany w obszarze szeroko rozumianej gospodarki energetycznej. Kursy, które opisujemy poniżej, mają na celu przygotowanie polskich decydentów i urzędników, zwłaszcza samorządowców, pracowników przedsiębiorstw działających w obszarze energetyki i przedsiębiorców do nadchodzących przeobrażeń. Kursy prowadzone są przez polskich i zagranicznych specjalistów - wykładowców wyższych uczelni i praktyków.
Intensywne szkolenie, które trwa 12-14 dni, w tym 4-5 dni w Danii, obejmuje wizyty w obiektach demonstracyjnych w Polsce i w Danii (w niektórych kursach także w Niemczech i Szwecji). Uczestnicy kursu otrzymują dyplom jego ukończenia.
Poszczególne kursy, oprócz ramowego programu, są zróżnicowane poprzez położenie nacisku na poszczególne zagadnienia (energetyczne wykorzystanie biomasy, odpadów komunalnych i osadów ściekowych, elektroenergetykę, zrównoważony transport, oszczędność energii cieplnej w budynkach):
Opłata uwzględniająca uczestnictwo w kursie, materiały, pełne zakwaterowanie, wyżywienie, przejazdy promowe i autokarem konferencyjnym w Polsce i w Danii wynosi 3200 złotych - możliwe jest uzyskanie atrakcyjnych taryf grupowych. Istnieje możliwość uzyskania zniżki na podstawie uzasadnionego wniosku. Szczególne preferencje mają przedstawiciele władz lokalnych i pracownicy samorządowi wszystkich szczebli lub pracownicy przedsiębiorstw komunalnych.
Jako że zaproszenie kierowane jest głównie do instytucji, istnieje możliwość podzielenia kursu pomiędzy dwie osoby z danej jednostki w ramach jednej opłaty.
 
Kontakt: FEWE, 31-019 Kraków, ul. Floriańska 55, Tel.: (012) 421-39-11, Fax: (012) 411-99-43, E-mail: tempus@ceti.pl