arrowCurriculum Vitae
Data: piątek, 27 września 2024 r.


Menu
Start
Curriculum Vitae
Badania naukowe - bibliografia
Twórczość moich dzieci
Pracownia bezprzewodowych sieci kontrolno-pomiarowych


Życiorys


       Doświadczenie zawodowe: 

  * zasilacze impulsowe z rezonansową końcówką mocy,
  * krótko-zasięgowe, cyfrowe łącza i systemy radiowe pracujące w paśmie ISM,
  * układy zasilania i systemy radiowe pracujące w strefach zagrożonych wybuchem ( grupa I -
    zagrożenie metanowe i pyłem węglowym),
  * zasilacze i układy zapłonowe stosowane w wyładowaniach łukowych np. lampy o wyładowaniu
    łukowym (metalo-halogenkowe, sodowe, ksenonowe itp.)
  * jednofazowe układy korekcji współczynnika mocy PFC (ang. power factor corrector),
  * wysokorozdzielcze systemy pomiarowe własności elektrycznych i optycznych,
  * automatyzacja pomiarów, komputerowa akwizycja danych, realizacja dowiadczeń z
    wykorzystaniem czynnego planowania eksperymetów,
  * komputerowe wspomaganie konstrukcji urządzeń elektronicznych (SPICE, rysowanie
    schematów, projektowanie obwodów drukowanych (PCB), tworzenie dokumentacji
    technicznej).
  * metaliczne materiały cienkowarstwowe,
                       o nanoszenie - magnetronowe systemy rozpylania,
                       o pomiary własności elektrycznych i optycznych,
                       o obróbka termiczna cienkich warstw. 
 

      Nota biograficzna:

                Urodziłem sie 16 lutego 1965 roku w Morągu. W 1984 roku ukończyłem Technikum Mechaniczno-Energetyczne w Szczecinie zdobywając tytuł technik-elektronik. W tym samym roku zostałem przyjęty na studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunek elektronika. Po pięciu latach studiów ukończyłem je z wynikiem dobrym zdobywając jednocześnie tytuł magistra inżyniera elektronika. Będąc jeszcze na piątym roku studiów 2 stycznia 1989 roku podjąłem pracę na AGH w Instytucie Elektroniki na stanowisku inżyniera. Jednocześnie w roku akademickim 1989/1990 pracowałem jako asystent na Uniwersytecie Jagiellońskim w Obserwatorium Astronomicznym. Od 1 października 1992 roku przeszedłem na etat naukowo-badawczy i zostałem asystentem w Katedrze Elektroniki AGH gdzie pracuję do tej pory. Prowadziłem zajęcia z zakresu elektroniki a w szczególności specjalizowałem się w przedmiocie projektowanie układów elektronicznych z komputerowym wspomaganiem CAD. Byłem też współorganizatorem laboratorium do tego przedmiotu. W latach 1995-2000 podjąłem prace badawcze związane z wykorzystaniem technologii cienkowarstwowej do wytwarzania wielowarstwowych struktur przydatnych do aplikacji przemysłowych. Efektem tej działalności była praca doktorska pod tytułem "Optymalizacja wytwarzania wielowarstwowych struktur rezystywnych ze statystycznym planowaniem eksperymentu" którą obroniłem z wyróżnieniem 8 kwietnia 1999 roku. Z dniem 1 czerwca 1999 roku zostałem adiunktem w Katedrze Elektroniki w AGH. Wykorzystując doświadczenia zdobyte w próżniowym nanoszeniu materiałów metalicznych wykonałem, wraz ze współpracownikami, zasilacze i układy zapłonowe stosowane w zasilaczach łukowych lamp wyładowczych np. metalo-halogenkowych, sodowych, ksenonowe, siarkowych. W ostatnim czasie rozszerzyłem swoje zainteresowania naukowe o jednofazowe układy korekcji współczynnika mocy PFC (ang. power factor corrector) oraz zasilacze impulsowe z rezonansową końcówką mocy. W ramach prac nad energo-oszczędnymi systemami kontrolno-pomiarowymi wykonalem również krótkozasięgowe łącza i systemy radiowe pracujące w paśmie ISM. Aktualnie zajmuję się budową układów zasilania z rezonansowym przetwarzaniem energii i systemów radiowych pracujących w strefach zagrożonych wybuchem.

Jestem współautorem wielu publikacji Badania naukowe w czasopismach i materiałach konferencyjnych oraz autorem i współautorem kilku patentów dotyczących analizatora optycznego substancji płynnych, układów rezonansowego przetwarznia energii oraz systemów radiowych. Wszytkie te opracowania znalazły przemysłowe zastosowanie. Uczestniczyłem również w realizacji grantów KBN i projektów celowych w tym również jako kierownik badań.

         
Nowości
Zapraszam do odwiedzenia strony zespołu Pracownia bezprzewodowych sieci kontrolno-pomiarowych na której znajdują się najciekawsze prace realizowane w naszym laboratorium  z dziedziny szeroko pojętej elektroniki www.wsn.agh.edu.pl

 


 

top
©2004 by RFR. All rights reserved. Engine under GNU/GPL License  powered by Powered by MOS