dsc3579_org_min

,,Dni Hoborskiego – Święto Nauk Ścisłych” w AGH

W dniach 6 – 9 listopada br. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbyły się „Dni Hoborskiego” organizowane wspólnie przez Wydział Matematyki Stosowanej, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. Celem organizacji „Dni Hoborskiego” było przybliżenie problemów związanych z nauczaniem przedmiotów ścisłych w obecnym szkolnictwie średnim i wyższym oraz wymiana doświadczeń w tym zakresie.

W ramach wydarzenia odbyła się konferencja pt. „Nauczanie przedmiotów podstawowych w gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych i w uczelniach technicznych”. Będąc jednym z uczestników panelu opowiedziałem o projekcie „Fabryka Inżynierów”, realizowanym na Uczelni (w ramach programu POKL) dla podniesienia i dostosowania oferty dydaktycznej dla potrzeb szybko zmieniającego się rynku pracy.

Po konferencji odbył się koncert, który był uczczeniem pamięci Antoniego Hoborskiego wybitnego polskiego matematyka, profesora, pierwszego rektora Akademii Górniczo-Hutniczej (1920-1922), dziekana Wydziału Górniczego AGH. Koncert uświetniły swoją obecnością: chór „Lege Artis”, Orkiestra Reprezentacyjna AGH oraz zespół pieśni słowiańskiej „Prasłowianki”.