csm_KRPUT_1_3e87262c8e

W AGH obradowało zgromadzenie plenarne Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych

Moi Drodzy,

W dniach 19–20 maja 2022 r. w AGH odbyło się zgromadzenie plenarne Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT). Uczestnicy spotkania omawiali aktualne problemy dotyczące uczelni technicznych.

Sytuacji w Ukrainie poświęcony był panel „Solidarni z Ukrainą”, który poprowadziłem jako Przewodniczący Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP. Panelistami byli: dyrektor NAWA dr Grażyna Żebrowska, dr Paweł Poszytek z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz dr hab. inż. Paweł Śniatała, prof. Politechniki Poznańskiej, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej PP. Dyskutowano m.in. o pomocy Ukrainie w zakresie szkolnictwa wyższego (stypendia dla studentów, zatrudnianie pracowników) oferowanej przez uczelnie wyższe, instytucje otoczenia szkolnictwa, a także firmy.

Jedną z sesji poświęcono ewaluacji dyscyplin naukowych. Prezentację dotyczącą diagnozy i perspektyw tej niezwykle istotnej obecnie kwestii przedstawił prof. Piotr Koszelnik, Rektor Politechniki Rzeszowskiej. Omówił, jak powinna wyglądać ewaluacja działalności naukowej w latach 2022–2025 oraz przedstawił założenia ewaluacji w nawiązaniu do specyfiki uczelni technicznych.

Więcej informacji na stronie AGH

Zdjęcie : Zbigniew Sulima