IMG_20220820_135224

Studenci Politechniki Połtawskiej mogą podjąć studia w AGH

Moi Drodzy,
16 sierpnia 2022 r. AGH i Narodowy Uniwersytet Politechnika Połtawska im. Jurija Kondratiuka podpisały umowę dotyczącą możliwości studiowania w ramach programów podwójnego dyplomu i mobilności akademickiej.

Umowa dotyczy w szczególności studentów studiów II stopnia na kierunkach Inżynieria Naftowa i Gazownicza oraz Górnictwo na Politechnice Połtawskiej i określa zasady podejmowania oraz odbywania przez nich kształcenia w AGH w ramach stacjonarnych studiów II stopnia na kierunkach Inżynieria Naftowa i Gazownicza oraz Geoinżynieria i Górnictwo Otworowe.

Umowę podpisałem z Rektorem Politechniki Połtawskiej prof. Wołodymir Onyszczenko.

Spotkanie to było także okazją do rozmów m.in. na temat wyznaczenia priorytetowych kierunków udzielania pomocy Ukrainie przez uczelnie wyższe w Polsce oraz realizacji polsko-ukraińskiego projektu „Centrum Młodzieży Studenckiej Ukrainy i Polski”.

W rozmowach uczestniczyli również Dziekan Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu dr hab. inż. Mariusz Łaciak, prof. AGH oraz koordynator ds. Współpracy z Ukrainą dr hab. inż. Jan Ziaja, prof. AGH.

Zdjęcie: Archiwum AGH