Notes_221214_101944_458

AGH i Polska Agencja Kosmiczna zawarły porozumienie o współpracy

Wspólne projekty badawcze z obszaru eksploracji kosmosu, konferencje naukowe, wzajemne wsparcie eksperckie, wymiana pomysłów i doświadczeń, a także praktyki dla studentów AGH w POLSA – to główne założenia porozumienia o współpracy podpisanego dziś przez Akademię Górniczo-Hutniczą i Polską Agencją Kosmiczną.

AGH i POLSA deklarują długoterminową współpracę naukową oraz m.in. wspólną organizację konferencji naukowych, seminariów, wspólne uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych wydarzeniach związanych z sektorem kosmicznym czy wsparcie eksperckie przy składaniu wniosków o granty. Instytucje planują także aplikować wspólnie o środki zewnętrzne na projekty naukowe i badawczo-rozwojowe. Studenci AGH będą mieli także możliwość odbycia praktyk studenckich w POLSA.

Zdjęcie AGH
Źròdło: https://www.agh.edu.pl/aktualnosci/detail/agh-i-polska-agencja-kosmiczna-zawarly-porozumienie-o-wspolpracy