20lat SIT

AGH i SIT celebrowały wspólnie 20 lat współpracy

Delegacja z Japonii, władze AGH, zaproszeni goście, absolwenci studiów wspólnych na kierunku Energy and Environmental Engineering oraz członkowie społeczności akademickiej świętowali wspólnie jubileusz 20-lecia współpracy Akademii Górniczo-Hutniczej i Shibaura Institut of Technology (SIT).

W uroczystości wzięli udział m.in.: ambasador Japonii w Polsce Miyajima Akio, przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, dyrekcje Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej i Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Ważnym punktem programu było wręczenie dyplomów absolwentom studiów wspólnych na kierunku Energy and Enviromental Enginneering. W ceremonii wzięli udział: prezydent SIT dr Jun Yamada, koordynator kierunku ze strony japońskiej prof. Akito Takasakiego, Dziekan Wydziału Wydział Energetyki i Paliw AGH prof. Monika Motak oraz prof. Janusz Szmyd.

Zdjęcie: Piotr Malec