csm_AGH_i_UPJPII_podpisaly_list_intencyjny_0bf95e1626

AGH i UPJPII podpisały list intencyjny

Moi Drodzy,

Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zawarły porozumienie dotyczące współpracy przy budowie obiektu UPJPII przy ul. Bobrzyńskiego. AGH będzie służyć bogatym doświadczeniem w realizacji tego typu przedsięwziąć, w szczególności finansowanych ze środków budżetu państwa. Zgodnie z intencjami sygnatariuszy listu AGH udzieli wszechstronnej pomocy w sprawnym zorganizowaniu i przeprowadzeniu tej ważnej dla społeczności UPJPII inwestycji.

Szczegóły udziału AGH w tym przedsięwzięciu określi umowa pomiędzy uczelniami.

Rektor UPJPII ks. prof. Robert Tyrała zaznacza:
– Rozpoczynamy budowę Kampusu Jana Pawła II z silnym wsparciem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Budynek dydaktyczny będzie liczył blisko 11 tys m2, będzie wyposażony w 65 pomieszczeń, aule. Dla naszej uczelni to inwestycja długo wyczekiwana. Będzie odpowiedzią na potrzeby naszej społeczności, która teraz rozsiana jest w kilku budynkach na terenie całego Krakowa. Cieszę się ogromnie, że to właśnie AGH będzie nam służyć swoim doświadczeniem i specjalistycznym wsparciem.

fot. Anna Żmuda-Muszyńska

Źródło: https://www.agh.edu.pl/info/article/agh-i-upjpii-podpisaly-list-intencyjny/