Inauguracja nowego roku akademickiego na WIMiC

W piątek 10 października br. o godzinie 11.00 odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2014/2015, połączona z obchodami 65. lecia Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. W uroczystości udział wzięli JM Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka, Dziekani i Prodziekani Wydziałów zaprzyjaźnionych z WIMiC, Prezesi, Dyrektorzy, przedstawiciele firm i instytucji współpracujących z Wydziałem oraz zaproszeni goście.

Po uroczystym ślubowaniu studentów I roku, zostały wręczone listy immatrykulacyjne dla najlepszych studentów z kierunków: technologia chemiczna, inżynieria materiałowa, ceramika oraz chemia budowlana. Następnie przedstawiciele firmy SGL Carbon wręczyli stypendia studentom: pani Patrycji Musioł, pani Katarzynie Kopali, panu Jakubowi Stecowi. Jak co roku zostały także wręczone Honorowe Wyróżnienia Keramos dla osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju Wydziału oraz odniosły sukcesy naukowe i edukacyjne. W tym roku laureatami zostali:

• pani Inga Kamińska, Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.
  • pan prof. Aleksander Uszerow-Marszak, Uniwersytet Budownictwa i  Architektury W Charkowie
  • pan prof. Jarosław Mizera, Politechnika Warszawska
  • pan Józef Kostrzewski, Stowarzyszenie Producentów Betonów
  • pan Andrzej Cała, Pilkington Automotive Poland

Na koniec uroczystości wykład inauguracyjny pt.„Od mineralogii do chemii ciała stałego” wygłosił Profesor Wiesław Kurdowski. Po inauguracji odbyło się otwarte IX Forum Wydział – Przemysł.