052_org_min

Konferencja naukowa

W dniach 26 – 28 czerwca 2014 r. odbyła się konferencja naukowa „Chemia 2014” (XXIV Ogólnopolski Zjazd Dziekanów Wydziałów Chemicznych). W tym roku temat spotkania oscylował wokół „Chemii w Horyzoncie 2020”.

Podczas debaty z udziałem wybitnych specjalistów uczestnicy konferencji skupili się na możliwościach wykorzystania funduszy z programu „Horyzont 2020”. Swoją wiedzą oraz doświadczeniem podzielili się przedstawiciele: Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Urzędu Patentowego, Komitetu Polityki Naukowej MNiSW, Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, Instytutu Nawozów Sztucznych, Grupy Paradyż, Grupy Azoty, firmy Intermag Sp. z o.o.

W tym roku organizatorem konferencji „Chemia 2014” był Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.