JM Rektor

Nowe władze KRASP

Niezmiernie miło mi poinformować, iż zostałem wybrany zastępcą przewodniczącej Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) w kadencji 2024–2028.

Kierownictwo KRASP w kadencji 2024–2028 objęła prof. Bogumiła Kaniewska, rektorka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Funkcje dwóch zastępców będzie pełnił prof. Michał Zasada, rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz ja.

KRASP wybrała swoje władze na posiedzeniu zgromadzenia plenarnego, które odbyło się w Warszawie 27 czerwca br.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich została powołana 7 czerwca 1997 r. przez rektorów 73 szkół wyższych – członków działających wówczas konferencji rektorów poszczególnych typów uczelni. Obecnie Konferencję tworzą rektorzy 110 szkół wyższych, w tym 11 uczelni niepublicznych. Ponadto osiem szkół ma status uczelni stowarzyszonych.

KRASP jest instytucją przedstawicielską środowiska szkolnictwa wyższego i nauki w rozumieniu Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Rektorzy zrzeszeni w KRASP mogą działać w ramach konferencji rektorów poszczególnych typów uczelni.