Minister Wieczorek

Spotkanie środowiska akademickiego Małopolski z Ministrem Nauki

Moi Drodzy,
Minister Nauki Dariusz Wieczorek spotkał się z małopolskim środowiskiem akademickim: rektorami uczelni oraz przedstawicielami studentów/studentek i doktorantów/doktorantek. Spotkanie odbyło się 6 maja 2024 r. w auli AGH.
W trakcie dyskusji Ministra z władzami niemal 30 małopolskich uczelni poruszono szereg istotnych kwestii dotyczących szkolnictwa wyższego: jakości kształcenia, finansowania badań i infrastruktury naukowo-dydaktycznej, procesu ewaluacji, listy czasopism, procesu konsolidacji uczelni, promocji badań.

Przedstawiciele i przedstawicielki środowiska studenckiego i doktoranckiego rozmawiali z kolei o sprawach dotyczących finansowania badań młodych naukowców, systemu stypendialnego, w tym stypendiów socjalnych, infrastruktury mieszkalnej (budowa nowych akademików i modernizacja starych), pomocy psychologicznej, dylematów dotyczących wykorzystania sztucznej inteligencji.

Zdjęcie: KSAF