csm_Leoben_-_foto_2_549cae7ee2

Umowa o współpracy pomiędzy AGH a Montanuniversität Leoben

Moi Drodzy, niezwykle miło mi poinformować, że 17 października 2021 r. w austriackim Leoben została podpisana umowa generalna o współpracy pomiędzy Akademią Górniczo-Hutniczą a Montanuniversität Leoben.

Ze strony austriackiej uczelni umowę podpisali Rektor prof. Wilfried Eichlseder oraz Prorektor ds. Stosunków Międzynarodowych prof. Peter Moser. Akademię reprezentowałem wraz z Prorektorem ds. Współpracy AGH prof. Rafałem Wiśniowskim. W uroczystości uczestniczył również prof. dr hab. inż. Witold K. Krajewski, pełniący funkcję Koordynatora AGH ds. Współpracy z Austrią i Wielką Brytanią.

Podpisanie umowy poprzedziła prezentacja obu uczelni, ich historii, misji, strategii rozwoju i współpracy międzynarodowej. Spotkanie władz uczelni było także doskonałą okazją do podsumowania wieloletniej współpracy oraz nakreślenia planów na przyszłość.

Zdjęcia: AGH