ZADANIA PUNKTOWANE DO ZDOBYCIA ZALICZENIA



Zadanie 1 (0 - 20 PKT) Znajdź listę kontaktów biznesowych - klasyfikacja

Załóżmy, że opracowałeś/łaś rewolucyjny algorytm klasyfikujący (zdolny automatycznie konfigurować parametry i osiągać lepsze wyniki uogólniania niż najlepsze używane obecnie klasyfikatory na rynku) i chciał(a)byś nawiązać współpracę z jedną lub wieloma firmami, żeby go sprzedać lub udzielać licencji. Żeby móc z kimś negocjować i wynegocjować możliwie korzystne warunku, potrzebujesz najpierw rozeznać się w rynku i poszukać kontaktów biznesowych, rozesłać oferty, sprawdzić oczekiwania rynku i podjąć rozmowy (negocjacje), gdy już zdobędziesz wystarczającą wiedzę o potrzebach rynku. Poszukujesz decydentów dużych firm, którym mógłbyś/mogłabyś przesłać ofertę. Znajdź w Internecie imiona i nazwiska, e-mail takich osób i wypełnił załączoną tabelkę. Kontakty będą oceniane w zależności od ich adekwatności do postawionego problemu (algorytm klasyfikacji), ilości zgromadzonych danych opisujących znalezionego potencjalnie zainteresowanego decydenta oraz rzadkości znalezionego kontaktu pośród nadesłanymi przez innych kolegów i koleżanki z roku. Następnie opisz możliwą strategię sprzedaży lub licencjonowania.
Rozwiązanie zadania należy przesyłać tylko i wyłącznie w postaci wypełnionej tabelki na mój e-mail do 31.10.2011!

Zadanie 2 (0 - 20 PKT) Znajdź listę kontaktów biznesowych - automatyczna korekcja tekstów

Załóżmy, że opracowałeś/łaś rewolucyjny algorytm automatycznie korygujący teksty (lepszy niż stosowany w edytorach MS Word, StarOffice czy w Google) i chciał(a)byś nawiązać współpracę z jedną lub wieloma firmami, żeby go sprzedać lub udzielać licencji. Żeby móc z kimś negocjować i wynegocjować możliwie korzystne warunku, potrzebujesz najpierw rozeznać się w rynku i poszukać kontaktów biznesowych, rozesłać oferty, sprawdzić oczekiwania rynku i podjąć rozmowy (negocjacje), gdy już zdobędziesz wystarczającą wiedzę o potrzebach rynku. Poszukujesz decydentów dużych firm, którym mógłbyś/mogłabyś przesłać ofertę. Znajdź w Internecie imiona i nazwiska, e-mail takich osób i wypełnił załączoną tabelkę. Kontakty będą oceniane w zależności od ich adekwatności do postawionego problemu (algorytm klasyfikacji), ilości zgromadzonych danych opisujących znalezionego potencjalnie zainteresowanego decydenta oraz rzadkości znalezionego kontaktu pośród nadesłanymi przez innych kolegów i koleżanki z roku. Następnie opisz możliwą strategię sprzedaży lub licencjonowania.
Rozwiązanie zadania należy przesyłać tylko i wyłącznie w postaci wypełnionej tabelki na mój e-mail do 31.10.2011!

Zadanie 3 (0 - 50 PKT w zależności od jakości, dokładności podanych opisów, uzasadnień oraz ich unikalności w ramach pozostałych prac) Rozpoznawanie charakteru oraz charakterystycznych werbalnych i niewerbalnych

Chcesz uodpornić się na manipulacje innych, jakie mogą próbować stosować wobec ciebie, szczególnie, iż codziennie podejmowanych jest wiele prób zmanipulowania naszego zdania, przekonań itp. Ze względu na to, iż manipulacje oddziaływują przede wszystkim na twoje potrzeby i sferę emocjonalną, potrzebujesz zidentyfikować swoje potrzeby, które mogą być wykorzystane do manipulowania tobą w trakcie negocjacji. W tym celu określ swój charakter korzystając z typologii podanej na wykładzie (12 podtypów wraz określeniem szacunkowej intensywności w skali od 0 do 100%) oraz wyczerpująco uzasadnij dlaczego tak siebie oceniasz. Ponadto dodatkowe punkty można dobyć za wymienienie i opis rozpoznawalnych charakterystycznych znaków werbalnych: słów, zwrotów, konstrukcji zdaniowych i fleksji oraz rozpoznawalnych charakterystycznych znaków niewerbalnych: zachowań, sposobu (np. ubierania, jeżdżenia, poruszania się, przygotowania się), tworzenia własnego otoczenia (pracy, mieszkania, biura), itp. charakterystycznych dla poszczególnych podtypów lub ich kombinacji. W przypadku kombinacji podtypów trzeba wyspecyfikować, dla jakiej kombinacji (np. DOM+MAK+INS) jest charakterystyczny dany znak werbalny lub niewerbalny oraz w opisie słownym to uzasadnić dlaczego właśnie dla takiej kombinacji. Przy czym charakterystyczne znaki werbalne i niewerbalne NIE MUSZĄ być opisane dla wszystkich podtypów, ale PRZEDE WSZYSTKIM dla tych podtypów, które są zgodne z twoim charakterem lub z charakterem kogoś, kogo dobrze znasz (np. kogoś z rodziny), bo zdecydowanie trudniej opisać i nie pomylić się w przypadku opisu podtypów, których nie znamy z własnego doświadczenia. Dodatkowo można zamieszczać swoje komentarze i przemyślenia w tym zakresie.
Rozwiązanie zadania należy przesyłać tylko i wyłącznie w postaci wypełnionej tabelki na mój e-mail do 15.12.2011!

Zadanie 4 (0 - 40 PKT) Podaj ważne zasady skutecznych negocjacji, opisz je i uzasadnij ich skuteczność

Żeby skutecznie negocjować warto kierować się pewnymi sprawdzonymi zasadami po to, żeby umożliwić negocjacje lub nie popełnić błędu, który uniemożliwi ich dalsze prowadzenie lub sprawi, że negocjacje będą przebiegały niepomyślnie. Spróbuj wymienić ważne zasady negocjacyjne, które mogą sprawić, że negocjacje będą się rozwijały pomyślnie, będą przebiegały efektywnie lub mogą pomóc w ich przeprowadzeniu lub pozytywnym zakończeniu. Można też wymienić, czego należy się wystrzegać. Proszę podać zasadę, podać warunki jej stosowania, opisać i uzasadnić zasadę. Zasady będą oceniane wg opisu i uzasadnienia ich stosowania oraz poprawnie określonych warunków ich stosowania. Spróbuj przygotować opis tak, jakbyś chciał(a) to komuś wyjaśnić.
Rozwiązanie zadania należy przesyłać tylko i wyłącznie w postaci wypełnionej tabelki na mój e-mail do 15.12.2011!

Zadanie 5 (0 - 30 PKT) Jak rozpoznawać manipulacje i przeciwdziałać im

Umiejętność rozpoznawania manipulacji w trakcie negocjacji jest bardzo ważną umiejętnością. Spróbuj wymienić oznaki manipulacji oraz środki sprawdzające, czy rzeczywiście mamy do czynienia z manipulacjami (również blefem i kłamstwem) czy też nie. Zaproponuj też sposób przeciwdziałania im i uzasadnij, dlaczego miałoby to działanie być skuteczne i ew. w jakich warunkach.
Rozwiązanie zadania należy przesyłać tylko i wyłącznie w postaci wypełnionej tabelki na mój e-mail do 15.12.2011!

Zadanie 6 (0 - 50 PKT) Jak rozpoznawać zachowania niewerbalne i jak je interpretować

Podaj różne znaki niewerbalne wraz z ich interpretacją. Spróbuj scharakteryzować swój język ciała, dla którego znasz interpretację.
Rozwiązanie zadania należy przesyłać tylko i wyłącznie w postaci wypełnionej tabelki na mój e-mail do 30.12.2011!