DB

48. Międzynarodowa Konferencja i Targi Zaawansowanej Ceramiki i Kompozytów

Szanowni Państwo,
Kolejny rok z rzędu mam zaszczyt uczestniczyć w światowym zjeździe środowiska materiałoznawców, naukowców oraz przedstawicieli przemysłu ceramicznego.
48. Międzynarodowa Konferencja i Targi Zaawansowanej Ceramiki i Kompozytów, zorganizowana przez Amerykańskie Towarzystwo Ceramiczne The American Ceramic Society jest dla nas okazją do zaprezentowania rozwiązań wypracowanych w murach Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych z przemysłem.
W tym roku w konferencji uczestniczę wspólnie z reprezentacją z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH. Wraz z prof. Jerzym Jedlińskim, Dziekanem Wydziału, prof. Elżbietą Pamułą z Katedry Biomateriałów i Kompozytów oraz prof. Dariuszem Katą Przewodniczącym Senackiej Komisji ds. Międzynarodowych mamy możliwość poznać najnowsze osiągnięcia przemysłu ceramicznego, które powstają w uczelniach na całym świecie na potrzeby sektorów bezpieczeństwa, energetyki, medycyny, lotnictwa czy ochrony środowiska.
Warta odnotowania jest także nagroda przyznana przez The American Ceramic Society Profesor Elżbiecie Pamule za wykład: Multifunctional ceramic, polymer and composite biomaterials for bone tissue regeneration and treatment.
Serdecznie gratuluję!