csm_FC917775-963C-4984-841D-9EF11ECCB173_1_201_a_8b3e117f17

AGH i japońska uczelnia będą wspólnie prowadzić II stopień studiów Energy and Environmental Engineering

Kochani,
28 czerwca 2021 r. Akademia Górniczo-Hutnicza i japoński Shibaura Institute of Technology z Tokio podpisały umowę na realizację wspólnych studiów II stopnia prowadzących do uzyskania wspólnego lub podwójnego dyplomu na kierunku Energy and Environmental Engineering.
Umowę podpisałem wraz z Prezydentem SIT prof. Jun Yamada.

Program studiów na kierunku Energy and Environmental Engineering został opracowany przez zespół pod kierownictwem prof. Janusza Szmyda. Profesor jest koordynatorem AGH ds. współpracy z Japonią i od 30 lat współpracuje z renomowanymi uczelniami japońskimi.
Program studiów związany z podwójnym dyplomowaniem dla 7 poziomu Europejskiej Ramy Kwalifikacji na kierunku Energy and Environmental Engineering został opracowany w ramach projektu finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. NAWA przyznała środki AGH na realizację projektu KATAMARAN (tytuł projektu KATAMARAN: Wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni poprzez tworzenie i realizację międzynarodowych programów studiów).

Więcej informacji TUTAJ.
Zdjęcie: archiwum AGH