Notes_221214_103929_cf0

AGH rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem SWPS

AGH podpisała porozumienie z Uniwersytetem SWPS. Uczelnie mają w planach współpracę przy tworzeniu i realizacji oferty dydaktycznej oraz prowadzenie interdyscyplinarnych projektów naukowych.

Dla AGH w Krakowie współpraca z Uniwersytetem SWPS oznacza poszerzenie dotychczasowej działalności, szczególnie w obszarze dyscyplin takich jak nauki socjologiczne, nauki o kulturze czy religii, a także odpowiedź na potrzeby społeczno-gospodarcze. Od wielu lat, wzorem najlepszych uniwersytetów technicznych na świecie, także w AGH rozwijamy humanistykę z dużym powodzeniem. Tym bardziej teraz, przy wsparciu tak znakomitej jednostki, będziemy w stanie poszerzyć naszą aktywność o nowe projekty czy wspólnie realizowane kierunki kształcenia.

Przed uczelniami otwierają się nowe możliwości działania. Współpraca będzie polegała na tworzeniu i realizacji kierunków studiów uzupełniających ich dotychczasową ofertę dydaktyczną w obszarach takich dyscyplin naukowych, jak: psychologia, nauki prawne, nauki socjologiczne, nauki o kulturze oraz informatyka techniczna i telekomunikacja. Uczelnie będą mogły razem tworzyć ofertę studiów podyplomowych i szkoleń. Porozumienie otwiera także drogę do inicjowania i prowadzenia wspólnych interdyscyplinarnych projektów badawczych i badawczo-rozwojowych.

fot. Zbigniew Sulima
Źródło: https://www.agh.edu.pl/aktualnosci/detail/agh-rozpoczyna-wspolprace-z-uniwersytetem-swps