Screenshot_20230910-132746

Konferencja rektorów w Zadarze

W dniach 3-5 września odbyła się III Polsko-Chorwacka Konferencji Rektorów w Zadarze. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele uczelni zrzeszonych w Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa (m.in. Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Politechniki Krakowskiej) oraz członkowie Kolegium Rektorów Chorwackich. Na konferencji obecny był także konsul Republiki Chorwacji w Krakowie Paweł Włodarczyk – pomysłodawca oraz organizator spotkania.

Jako reprezentat AGH wygłosiłem prezentację pt.: „Studenci zagraniczni w polskich uczelniach – stabilizacja i rozwój uczelni w oparciu o przepływ studentów z uwzględnieniem krajów środkowej i wschodniej Europy”. Na zakończenie konferencji, jako wiceprzewodniczący Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa, podpisałem porozumienie (Memorandum of Understanding) o współpracy między Konferencją Rektorów Chorwackich i Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa. Ze strony chorwackiej podpis na dokumencie złożył Przewodniczący Konferencji Rektorów Chorwackich, rektor Uniwersytetu w Zagrzebiu prof. Stjepan Lakušić.

Podpisanie porozumienia będzie stanowiło podstawę do dalszej współpracy – zawierania umów na realizację wspólnych projektów, podpisywania listów intencyjnych czy formułowania kolejnych porozumień. Jest zatem kolejnym krokiem w celu zacieśnienia międzynarodowej współpracy.

Źródło:https://www.agh.edu.pl/aktualnosci/detail/konferencja-rektorow-w-zadarze