Notes_230517_193227_28f

Nagroda w konkursie „Uniwersytety Europejskie – sojusze przyszłości”

Moi Drodzy,

AGH znalazła się w gronie laureatów konkursu „Uniwersytety Europejskie – sojusze przyszłości”, zwyciężając w obszarze innowacje. W konkursie nagrodzono najbardziej zaangażowane polskie uczelnie działające w ramach międzynarodowych partnerstw uczelni wyższych.

Konkurs, który zorganizowała po raz pierwszy Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, ma na celu wyłonienie najbardziej inspirujących i aktywnych polskich uczelni działających w ramach sojuszy (międzynarodowych partnerstw) szkół wyższych oraz promocję inicjatywy i znaczenia Uniwersytetów Europejskich dla polskiej i europejskiej gospodarki. Konkursowi przyświecało hasło Uniwersytety Europejskie podstawą innowacyjnej Europy.

Nominowani to osoby oraz beneficjenci instytucjonalni, czyli podmioty (uczelnie), które realizują lub zakończyły realizację projektu jako lider lub partner i otrzymali dofinansowania swoich inicjatyw w ramach Uniwersytetów Europejskich z Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA).

Nagrody zostały wręczone 15 maja 2023 r. w Warszawie podczas uroczystej gali towarzyszącej I Konferencji Uniwersytetów Europejskich.

Źródło: https://www.agh.edu.pl/aktualnosci/detail/nagroda-w-konkursie-uniwersytety-europejskie-sojusze-przyszlosci