hala

Nowa hala sportowa AGH

Moi Drodzy,

14 listopada oficjalnie zainaugurowaliśmy działalność naszej nowej wielofunkcyjnej hali sportowej. Nowy obiekt na mapie Krakowie służy m.in. studentom zrzeszonym w sekcjach sportowych AZS AGH, w tym pierwszoligowym zespołom siatkarzy, koszykarzy i piłkarzy ręcznych!

Ta inwestycja jest niezmiernie istotna dla naszej społeczności akademickiej. Nowa hala nie tylko stanowi nowoczesne miejsce do uprawiania sportu, ale także staje się sercem aktywności fizycznej na naszym kampusie. To nie tylko budynek – to przestrzeń, w której ożywają marzenia, pasje i zdrowa rywalizacja. To również miejsce, gdzie będzie można wspólnie przeżywać sportowe emocje, ponieważ mamy ponad 600 miejsc dla kibiców!

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Dziękuję Panu Kanclerzowi Henrykowi Zioło i całemu Pionowi Kanclerza za zaangażowanie w realizację od samego początku.

Dziękuję Panu dr mgr inż. arch. Mateuszowi Maneckiemu z Autorskiej Pracowni Projektowej ARP z Krakowa za tak wizjonerski i nowoczesny projekt i generalnemu wykonawcy firmie Mostostal Warszawa SA.

Dziękuję Piotrowi Bielowi, Dyrektorowi Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AGH oraz wszystkim pracownikom za ciągły dozór w toku prowadzenia inwestycji i zagospodarowanie obiektu życząc samych sukcesów na tym nowym etapie rozwoju kultury fizycznej i sportu w AGH w nowej hali.

Więcej o samej hali możecie Państwo przeczytać na naszej stronie: https://www.agh.edu.pl/…/hala-sportowa-agh-obiekt…

Zdjęcie: AGH