csm_Ponad_14_5_mln_zl_dofinansowania_dla_AGH_b5782e6e09

Ponad 14,5 mln zł dofinansowania dla AGH

Moi Drodzy,
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że AGH otrzymało ponad 14,5 mln zł dofinansowania od Ministerstwa Edukacji i Nauki. Podczas spotkania 14 lipca Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wręczył mi symboliczne czeki. W spotkaniu uczestniczył także wiceminister Włodzimierz Bernacki.

Wśród przedsięwzięć dofinansowanych przez MEiN znalazły się między innymi: budowa Studenckiego Centrum Konstrukcyjnego, inteligentne systemy zarządzania pojazdami autonomicznymi, badania nad innowacyjnymi paliwami dla napędów hybrydowych czy udział w międzynarodowych zawodach łodzi solarnych.

Prawie 13,5 mln zł dotacji AGH otrzyma w ramach inwestycji związanych z działalnością naukową oraz kształceniem w uczelniach publicznych. Środki finansowe zostaną przeznaczone na następujące inwestycje:
• budowa Studenckiego Centrum Konstrukcyjnego AGH,
• przystosowanie pawilonu D-11 do aktualnych przepisów przeciwpożarowych,
• spektrometr masowy Exploris 240 z chromatografem Ultimate 3000,
• spektrometr laserowy do precyzyjnych pomiarów atmosferycznych stężeń gazów cieplarnianych,
• rozbudowa Komputerów Dużej Mocy i zasobów przechowywania danych dla potrzeb środowiska naukowego,
• rozbudowa sieci MAN dla potrzeb krakowskiego środowiska naukowego.

W ramach programu, którego celem jest wsparcie studenckich kół naukowych w realizacji innowacyjnych projektów i usprawnienia transferu tworzonych przez nie technologii do sfery gospodarczej, dofinansowanie o łącznej wysokości 372 313 tys. zł otrzymało sześć projektów studenckich kół naukowych z AGH.

Projekt „Najlepsi z najlepszych! 4.0.” wspiera wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności poprzez umożliwienie im udziału w międzynarodowych konkursach i zawodach. W wyniku II naboru dofinansowanie otrzymały w sumie 82 projekty, w tym sześć projektów z AGH o łącznej wartości ponad 773 407 tys. zł.

Źródło: tutaj

Zdjęcie: Maciej Talar KSAF AGH