hoborski

Święto Nauk Ścisłych – Dni prof. Antoniego Hoborskiego

Szanowni Państwo,

Kilka dni temu obchodziliśmy centralne uroczystości Święta Nauk Ścisłych – Dni prof. Antoniego Hoborskiego.

Dla naszej społeczności to okazja, aby przypomnieć niezwykłą postać prof. A. Hoborskiego, wybitnego matematyka oraz pierwszego Rektora Akademii Górniczej (później AGH) w latach 1920-1922 i jednocześnie dziekana pierwszego w AG Wydziału Górniczego. Jego działalność naukowa, dydaktyczna i organizacyjna to wspaniały przykład idei łączenia podstawowych nauk ścisłych z aplikacyjnymi naukami technicznymi.

Serdecznie dziękuję całemu komitetowi organizacyjnemu, z prof. Jerzym Stochelem, Dziekanem Wydział Matematyki Stosowanej AGH na czele za wspaniałą organizację i przygotowanie tego ważnego dla nas święta.

Więcej informacji tutaj

Zdjęcie: AGH