Notes_230402_172642_5b8

Wizyta przedstawicieli niemieckich uczelni

W dniach 28–29 marca 2023 r. AGH gościła ponad 20-osobową delegację niemieckich, wiodących uczelni wyższych. Organizatorem wizyty była Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej – DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst).

DAAD istnieje od 1925 r. i jest jedną z największych na świecie organizacji odpowiedzialnych za wymianę akademicką. Jako wspólne przedsięwzięcie niemieckich uczelni DAAD promuje międzynarodową współpracę akademicką oraz działa jako ambasador niemieckiej edukacji, nauki i kultury.
W spotkaniu z przedstawicielami niemieckich uczelni uczestniczyli:  Prorektor ds. Współpracy prof. Rafał Wiśniowski, Prorektor ds. Nauki prof. Marek Gorgoń, Prorektor ds. Studenckich Rafał Dańko, Prorektor ds. Ogólnych Tadeusz Telejko i Kanclerz AGH Henryk Zioło.
Stronę niemiecką reprezentowali przedstawiciele władz (rektorzy i kanclerze) następujących uczelni wyższych: Freie Universität Berlin, Universität Passau, Universität Regensburg, Universität Leipzig, Universität Bayreuth, Universität Gießen, Universität Hildesheim, Universität Stuttgart, Universität Hohenheim, Deutschen Sporthochschule Köln, Friedrich-Schiller-Universität Jena, Ludwig-Maximilians-Universität München, Leuphana Universität Lüneburg, Bauhaus-Universität Weimar, Technische Universität Darmstadt, Technische Universität Berlin, Technischen Universität Dortmund, Rheinischen Friedrich-Wilhelms-Universität Bonn, Brandenburgischen Technischen Universität Cottbus-Senftenberg.

Delegacja DAAD podczas swojego pobytu w Polsce odwiedza ośrodki akademickie we Wrocławiu, Krakowie i Warszawie.

Więcej informacji na stronie: https://www.agh.edu.pl/aktualnosci/detail/wizyta-przedstawicieli-niemieckich-uczelni
Zdjęcie: Zbigniew Sulima